تهیه شیرینی خانگی جدید

تهیه شیرینی خانگی جدید

تهیه شیرینی خانگی جدید

با نزدیک شدن به ایام عید نوروز بسیاری از خانم در فکر تهیه شیرینی های عید نوروز هستند در این بین برخی دنبال شیرینی های جدیدی هستند که طعم متفاوتی داشته باشند. برای همین موضوع ما در چند پست اخیر تلاش کردیم دستور تهیه شیرینی های خوشمزه ای با طعم متفاوتی برای شما منتشر کردیم. که در این پست تهیه شیرینی خانگی جدید می خواهیم به شما طرز تهیه شیرینی رزت آموزش دهیم که در ادامه می توانید مشاهده کنید.

مواد لازم شیرینی رزت
کره۲۵۰ گرم
پودر قند۵۰ گرم
آرد۲۶۰ گرم
پودر فندق۱ قاشق غذاخوری
قهوه درشت شده۱ قاشق چایخوری
نشاسته ذرت۷۵ گرم
نمک۱ پنس
پودر پسته۱ قاشق غذاخوری
گل محمدی آسیاب شده۱ قاشق چایخوری
هل¼ قاشق چایخوری
عصاره لیمو زرد۱ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش¼ قاشق چایخوری
رنگ خوراکی زردچند قطره

تهیه شیرینی خانگی جدید

تهیه شیرینی خانگی جدید

مرحله اول
برای تهیه شیرینی رزت کره ای خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا گرم شود. کره را نیم ساعت قبل از یخچال خارج کردیم تا نرم شود. یک کاسه بر می داریم. کره و پودر قند را داخل آن می ریزیم و هم می زنیم.

مرحله دوم
سپس آرد و نشاسته ذرت و نمک را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خمیر نرم و لطیفی بدست آید. کف سینی فر را کاغذ روغنی می پوشانیم. خمیر را سه قسمت می کنیم. قسمت اول را پسته و هل و گلاب و کمی رنگ سبز می زنیم و مخلوط می کنیم.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  شیرینی عسلی مخصوص عید نوروز 1397

مرحله سوم
قسمت دوم را قهوه و پودر فندق می زنیم و مخلوط می کنیم. خمیر سوم را هم عصاره لیمو همراه با آبلیمو و رنگ زرد می زنیم و مخلوط می کنیم. خمیر ها را جدا گانه در قیف با ماسوره ستاره بزرگ می ریزیم و روی سینی فر شکوفه می زنیم.

مرحله چهارم
شکوفه ها را با پودر پسته و دانه قهوه تزیین می کنیم و یک ربع در یخچال استراحت می دهیم. سپس داخل فر گرم شده می گذاریم تا با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد به مدت ده تا ۱۲ دقیقه با تا زمانی که اطراف آن کمی طلایی شد، بپزد.