غذا سریع

تهیه غذا سریع برای شام

تهیه غذا سریع برای شام

حتما شما بسیاری از وقت ها برایتان پیش آمده است که دیر به خانه میاید و فرصت آماده کردن یک غذا با صبر حوصله را ندارید. و همین مسئله بعضی اوقات باعث استرس و عصبانیت در افراد می شوند و درست کردن یک غذا که به صبر نیاز دارد و کار سختی نیست به یک چالش بزرگ تبدیل می شود اما همیشه قرار نیست این مسئله این گونه بماند شما می توانید برخی اوقات با طرز تهیه غذا سریع یک شام بسیار خوشمزه را در چند دقیقه درست کنید ما در این مطلب سایت نازشو تهیه یک غذا بسیار خوشمزه و سریع را به شما یاد خواهیم داد که در مواقع که وقت زیادی برای تهیه غذا ندارید به راحتی و در عرض چند دقیقه یک غذا بسیار خوش طعم و مزه برای اعضای خانواده درست کنید. وقتی بحص از غذای سریع می شود برای شام حتما پای یک نوع شامی در میان است و این مطلب هم همینگونه می باشد. گفتنی است که برای اینکه این غذا را سریع آماده کنید نیاز است که مواد اولیه آن حتما دم دست داشته باشید.

مواد لازم برای تهیه غذا سریع و خوشمزه برای شام

-فلفل سفید: 1 قاشق چایخوری
-آرد نخودچی: 60 گرم
-پنیر کورد: 500 گرم
-ماست چکیده: 400 گرم
-پیاز (خیلی ریز خردشده): 100 گرم
-گشنیز (خردشده): 10 گرم
-فلفل سبز قلمی (خردشده): 5 گرم
-کنجد: 100 گرم
-نمک: به میزان لازم
-روغن مایع: به میزان لازم
-پودر هل: یک دوم قاشق چایخوری

طرز تهیه غذا سریع برای شام

برای آغاز کار تهیه این غذا شما باید در گام نخست پنیر کورد را داخل کاسه ای بریزید. بعد ماست را روی آن ریخته با استفاده از قاشقی هم بزنید تا مخلوط شود. بعد آرد نخودچی (یا آرد ذرت)، کنجد، پیاز، فلفل سفید (مقدار آن می تواند کم یا زیاد باشد)، فلفل سبز قلمی (تند یا شیرین به دلخواه)، گشنیز، پودر هل و نمک را به آن اضافه کرده و هم بزنید (اگر مایه خیلی رقیق بود، می توانید مقداری دیگر آرد نخودچی اضافه کنید).

در گام بعدی کار شما به وسیله قاشقی از مواد مقداری برداشته، بعد داخل قالب که از قبل با مقداری روغن چرب شده (این شامی کمی رقیق است و بهتر است با قاشق یا قالب آماده آن را حالت دهید) ریخته و داخل سینی برگردانید (به این ترتیب ادامه دهید تا مواد تمام شود). بعد آن را به مدت 20 دقیقه در یخچال قرار دهید.مواد را درون تابه ای حاوی روغن داغ و شناور سرخ کنید.

برای طرز تهیه پنیر کورد اگر نتوانسید تهیه کنید به صورت زیر است.

برای آغاز به کار تهیه این پنیر شما باید 4 لیتر شیر را بجوشانید، بعد 12 قاشق سوپخوری ماست و مقداری سرکه به آن اضافه کنید. سپس در این زمان شیر بریده بریده می شود، بعد از حدود 3 دقیقه آن را درون پارچه ای گذاشته و داخل صافی بریزید و یک شیء سنگین روی آن بگذارید تا آب آن کامل خارج شود. سپس پنیر آماده شده را داخل دستگاه غذاساز بریزید تا کاملا خرد شود.

امیدوارم که این دستور غذا سریع مورد توجه شما قرار گرفته باشد.