طرز تهیه فلافل

تهیه فلافل رستورانی بسیار خوشمزه

تهیه فلافل رستورانی بسیار خوشمزه

یکی از غذا های بسیار معروف ما ایرانی بی شک فلافل است که امروز یکی از محبوب ترین غذا های بیرونی است و در بیشتر خیابان های ایران احتمال فلافلی وجود دارد و از کسب و کار هایی است که حتی در روستا هم وجود دارد یک غذای ساده که باعث شده است اشتغال زیادی به وجود بیاید اما اگر علاقمند هستید که فلافل خانگی درست کنید و می خواهید مثل بیرون خوشمزه شود اصلا کار سختی ندارید چون روش تهیه فلافل بسیار ساده است اما نکات ریزی هم دارد که نقش بسیار زیادی را در طعم و مزه این غذا دارند که در ادامه با آن آشنا می شویم.

مواد لازم برای تهیه فلافل رستورانی در منزل

جعفری: 110 گرم
پیاز: 1 عدد
ادویه مخصوص فلافل که شامل ( زیره ،گشنیز ، زردچوبه و ادویه های مختلف ) یا ادویه کاری: نصف قاشق غذاخوری
نخود: 1 کیلو
سیر: 1 بوته
روغن ترجیحا کنجد: به میزان لازم
نمک: به میزان لازم
سس انبه: یا سس دلخواه
فلفل سیاه: 2/3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه فلافل

طرز تهیه فلافل رستورانی بسیار خوشمزه

همانطور که حتما می دانید باید نخود ها 24 ساعت خیس کنیم.  و چند بار آب را حتما عوض کنیم و بعد به همراه جعفری ، پیاز و سیر داخل چرخ گوشت یا خرد کن می ریزیم تا باهم میکس شوند. خمیری که آماده شد . نمک ، فلفل و ادویه های لازم رو بهش اضافه میکنیم و با قاشق مخصوص یا قالب هایی که در بازار هم موجود هستند فلافل ها را قالب میزنیم. اگر داخل خمیر آب افتاد میتوانید با اضافه کردن کمی آرد نخود چی آب آن جمع کنید و سعی کنید فلافل ها را به صورت گنبدی قالب بزنید و داخل روغن داغ قوطور شده میریزیم تا هر دو طرف آن سرخ شود.

طرز تهیه فلافل

در ادامه هم وقتی که خمیر خودش را داخل روغن گرفت به سمت بالا ی روغن میاید که آن موقعه میتوانید فلافل ها را پشت و رو کنید. طرز تهیه سس انبه هم به این شکل است که به اضای هر 1 قاشق پودر انبه باید 6 برابرآب جوشیده و یک ته استکان سرکه سفید باهم مخلوط میکنیم و روی فلافل ها میریزیم. البته این بستگی به شما دارد که چه سسی استفاده کنید. حتما در این ساندویچ از کاهو ، کلم ، گوجه و در صورت نیاز کمی ترشی استفاده کنید.