تهیه قارچ شکم پر

تهیه قارچ شکم پر خوشمزه خانگی

تهیه قارچ شکم پر خوشمزه خانگی

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه قارچ شکم پر خوشمزه و خانگی را برای شما قرار دادیم. قارچ شکم پر از غذا های تازه ای است که در بین خانواده و جا افتاده و بسیاری نیز آن را درست می کنند اما روش تهیه این غذا هم بسیار ساده است اما نکاتی برای خوشمزه شدن دارد که ما در این مطلب وب سایت نازشو در کنار دستور تهیه تلاش کردیم نکاتی که شما نیاز دارید تا یک غذای خوشمزه با قارچ درست کنید را به شما آموزش دهیم در ادامه در کنار خواندن مطلب سعی کنید نکات آن را یاداشت کنید تا در هنگام تهیه به شما کمک کند که موردی را جا نگذارید برای راحتی کار حتما از قبل مواد را خریداری کرده و در اندازه های لازم آماده کنید. گفتنی است که این غذا دیگر تقریبا لاکچری حساب می شود با مواد اولیه که دارد و غذای گران قیمتی محسوب می شود. در ادامه با مواد اولیه این غذا آشنا می شوید.

نکاتی که قبل آشنا شدن با مواد اولیه باید خدمت شما عرض کنم این است که  قارچ های که انتخاب میکنید بزرگ باشند هنگامی که پایه قارچها را جدا کردید آنها را نگینی (مربع) خرد کنید تا در مواد استفاده کنید. هنگامی که پایه را از خود قارچها جدا کردید داخل و دیواره های آن خالی میشود. تا مکان مناسبی باشد برای آنکه مواد آماده شده را درون آن بریزید.

مواد لازم برای تهیه قارچ شکم پر خانگی خوشمزه

گوشت چرخ کرده : 250 گرم

رب گوجه فرنگی : یک قاشق سوپ خوری

کرفس : یک ساقه

پنیر چدار رنده شده : 75 گرم

کدوی سبز : تعدادی

قارچ بزرگ : 8 عدد

هویج : تعدادی

پیاز : یک عدد کوچک

پیازچه : چند عدد

مغز نان فانتزی : یک پیمانه

ریحان خرد شده : 2 قاشق سوپ خوری

نمک و فلفل : به مقدار لازم

آب جوش : دو سوم پیمانه

قرص عصاره مرغ : نصف قرص

تهیه قارچ شکم پر

طرز تهیه قارچ شکم پر خوشمزه خانگی

برای شروع کار تهیه این غذا شما باید گوشت را با مقداری پیاز خرد شده در تابه  تفت می دهیم تا کامل بپزد. بعد آز آماده شدن گوشت آنرا کنار می گذاریم. و در ادامه کار تهیه شما باید کدو ها را پوست بگیرید و بشورید و ریز خرد کنید و بعد پیازچه ها را پاک کنید و بشورید و در صافی بگذارید آبش برود و ریز خرد کنید.هویج را نیز پوست بگیرید بشورید و مانند کدوها ریز خرد کنید و ساقه کرفس را از برگهایش جدا کنید بشورید و پس از رفتن آبش ریز خرد کند و همه آنها را در کاسه ای بریزید و در کناری قرار دهید.

سپس باید در تابه ای روغن زیتون بریزید و زیر شعله را ملایم کنید تا کم کم روغن داغ شود.سپس پایه قارچهایی را که خرد کرده بودید به همراه کرفس و هویج و کدو و پیازچه ریز خرد شده در روغن ریخته و بمدت 5 دقیقه تفت دهید و سپس مغز نان و ریحان خرد شده و رب گوجه فرنگی را به داخل تابه بریزید و نمک وفلفل را نیز به هر میزان که تمایل دارید بروی مواد بپاشید و بمدت 4 دقیقه تفت دهید.

طرز تهیه قارچ شکم پر

در ادامه فر را 15 دقیقه زودتر روشن کنید و روی 221درجه ساتیگراد یا 425درجه فارنهایت گرم کنید. بعد قارچها را در ظرف مخصوص فر قرار دهید و  از مواد سبزیجات آماده شده و گوشت چرخ کرده به هر میزان که فضای قارچها اجازه میدهد پر کنید و روی آن را با پنیر پیتزا رنده شده کاملا بپوشانید. نصف عصاره مرغ را در 1/3لیوان آب جوش مخلوط کنید و روی قارچها بریزید. و ظرف را در بمدت 21 دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر آب شود و قارچها پخته شوند. در پایان می توانید این غذا را با سلیقه خود تزیین کنید همچنین این غذا در بیشتر کشور ها به عنوان پیش غذا استفاده می شود اما می توانند از آن به عنوان غذای اصلی هم استفاده کرد.