تهیه مربای توت فرنگی

تهیه مربای توت فرنگی در منزل

در این مطلب از سایت نازشو برای شما طرز تهیه مربای توت فرنگی در منزل را قرار دادیم. در فصل بهار یکی از مربای های که بسیار طرفدار دارد مربای توت فرنگی است. تهیه ی مربای توت فرنگی بسیار آسان است و شما می توانید آن را در خانه و به راحتی تهیه کنید. در این آموزش به شما نکاتی گفته می شود تا شما بتوانید مربای توت فرنگی تهیه کنید که از نظر کیفیت و مزه از مربای های داخل بازار هم بهتر باشد. فقط کافی است نکات گفته شده ما در این مطلب را مو به مو اجرا کنید تا یک مربای توت فرنگی خوشمزه داشته باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای توت فرنگی

۱- سه لیوان شکر
2- یک کیلو توت فرنگی
3- یک قاشق چایخوری کره
4-  نصف قاشق چایخوری جوهر لیمو

تهیه مربای توت فرنگی

طرز تهیه مربای توت فرنگی

خب برای شروع کار توت فرنگی های خریداری شده را خوب بشوید و درون قابلمه قرار دهید و سپس شکر را روی توت فرنگی بریزید. خب حال بگذارید توت فرنگی های در این حالت یک شب بماند. بعد از گذشت این زمان نصف شکر آب میشود.

روش پخت مربای توت فرنگی

حال نوبت این است که قابلمه را روی گاز با حرارت متوسط بپزید. بعد از گذشت بیست دقیقه  جوهر لیمو و کره را اضافه می کنیم. بعد از اضافه کردن این مواد کم کم در قابلمه کف جمع می شود که بهتر است آن را در ابتدا جمع کنید و دوربریزید بعد از اینکه چند بار این کار کردید دیگر لازم نیست هی جمع کنید می توانید آن را هم بزنید. وقتی که زمان پخت رسید حرارت را زیاد کنید تا خوب جوشید شود و حباب زدند در این حالت 3 دقیقه بگذارید و سپس قابلمه را از روی حرارت برمی داریم. زمان پخت بین 35 تا 50 دقیقه است.

برای اینکه متوجه شوید مربا کامل به عمل آمده است یا نه از مربا کمی بردارید و روی یک بشقاب برزید و بشقاب را کج کنید. اگر شل بود و مثل آب روان بود به پخت مربا ادامه بدید. ولی اگر حالت چسبنده داشت و به رامی از بشقاب به پایین حرکت می کرد مربای شما آماده است.

نکات مهم برای پخت مربا :

مربا را زیاد نجوشانید تا رنگ مربا به تیرگی کامل بزند. وقتی مربا شما خنک شد و کمی قوامش سفت میشود. اگر زیاد بپزد توت فرنگی ها له میشود و شکل و مزه خوبی پیدا نمی کند. دقت کنید که مربا را داغ داغ درون شیشه نریزید بگذارید کمی خنک شود بعد داخل شیشه بریزید. و در توصیه آخر و یکی از مهمترین نکاتی که باید توجه داشته باشید. اگر توت فرنگی شما کامل پخته باشد ولی آب مربا توت فرنگی شما به قوام نرسیده باشد توت فرنگی ها را از قابلمه بیرون کشیده و کمی می گذاریم آب مربا را بپزید و بعد توت فرنگی را به آب مربا اضافه می نماییم.

سپاس گذار هستیم که تا پایان این آموزش آشپزی همراه ما بودید. اگر آموزش پخت غذای خاصی را در نظر دارید از طریق دیدگاه می توانید با ما در ارتباط باشید تا دستور پخت و طرزتهیه غذای مورد نظر در سایت قرار گیرد.

یک نظر برای “تهیه مربای توت فرنگی در منزل”

  1. سایتتون عالیه من همیشه این سایت رو دنبال می کنم

دیدگاه ها غیر فعال است.