میگو پفکی

تهیه میگو پفکی به روش ساده و سریع

تهیه میگو پفکی به روش ساده و سریع

میگو یکی از بهترین غذا های دریایی که متاسفانه در برنامه غذایی بسیاری از خانواده های ایرانی به علت های مختلف از جمله قیمت و همچنین دوست نداشتن جای ندارد. اما میگو سرشار از مواد مقوی برای بدن است و برخی خانواده ها این مشکل را دارند که بچه ها به خاطر ظاهر میگو اصلا علاقه ای به خوردن آن ندارند در حالی که مزه فوق العاده میگو اگر یکبار تست شود حتما بچه ها به آن علاقه مند می شوند. یکی از روش علاقه مند کردن بچه های استفاده از روش تهیه میگو پفکی است. طرز تهیه میگو به این شکل باعث می شود بچه ها علاقه بیشتری به خودرن آن پیدا کنند روش تهیه این این نوع میگو را در ادامه می توانید مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه میگو پفکی

آرد 1 فنجان پر
جوش شیرین1 قاشق چایخوری
شیر 1 فنجان
نمک و فلفل بمقدار کافی
تخم مرغ 3 عدد
میگو نیم کیلو
روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری

میگو پفکی

 

طرز تهیه میگو پفکی

برای شروع کار تهیه میگو بصورت پفکی اببتدا تخم مرغ ها را در شیر می شکنیم و جوش شیرین و نمک و فلفل را اضافه می کنیم و مخلوط کرده روغن زیتون و آرد را هم به آن اضافه می نمائیم تمام این مواد را بهم می زنیم تا کاملاً صاف شود و آرد بصورت گلوله نباشد. میگوها را بعد از تمیز کردن و شستن می گذاریم که کاملاً آبش کشیده شود. بعد درون خمیر بنیه می گذاریم و بعد از 5 دقیقه که درون این مواد ماند درون روغن با حرارت ملایم سرخ می کنیم تا طلایی شود.

اگر به بوی ماهی یا میگو خیلی حساس هستید می توانید میگوها را قبل از اینکه درون مواد بریزید مدت 5 دقیقه درون آب جوشیده ریخته و بعد به صورت بالا درست کنید. به هیمن راحتی توانستید میگو های خوشمزه را در خانه تهیه کنید.