تهیه نان جو

تهیه نان جو خوشمزه در منزل

تهیه نان جو خوشمزه در منزل

در یکی دیگر از آموزش های سایت نازشو می خواهیم به شما طرز تهیه نان جو خوشمزه را در منزل را آموزش دهیم یکی از نان های محبوب میان مردم نان جو است که روش تهیه آسانی دارد اما بیشتر آن را بصورت آماده خریداری می کنند. اما اگر دوست دارید بطور کامل خود این نان را در خانه آماده کنید و با مواد اولیه درجه یک آن را تهیه کنید می توانید از این مطلب کمک بگیرد و به راحتی و با چند دقیقه وقت گذاشتن را شیوه درست کردن این نان آشنا شوید ما به زبان بسیار ساده دستور پخت این نان را برای شما قرار دادیم که در ادامه می توانید مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه نان جو خانگی

آرد نانوایی- 2 لیوان
ماست – 5 قاشق
تخم مرغ – 2 عدد ( یکی سفیده و زرده جدا از هم)
کنجد یا مغز تخمه آفتابگردان یا تخمه کدو – برای تزیین
شکر- یک و نیم قاشق غذاخوری
روغن – کمی
آب ولرم – به میزان لازم
آرد جو – 2 لیوان
پودر خمیر مایه فوری – یک قاشق غذاخوری
روغن زیتون – نصف لیوان
نمک – کمی

تهیه نان جو

طرز تهیه نان جو خوشمزه در منزل

برای شروع کار شما باید آرد جو و آرد نانوایی را الک کنیدسپس شکر و پودر خمیر مایه فوری بریزید. همه مواد را با قاشق مخلوط کنید. سپس وسط آرد یک عدد تخم مرغ کامل و یک عدد سفیده بریزید و خمیر را ورز دهید. در ادامه کار باید ماست و آب ولرم را کم کم به خمیر اضافه کنید. کمی نمک بپاشید و مخلوط کنید. حدود 10 دقیقه با دست خوب ورز دهید. خمیر کمی چسبناک است که با ورز دادن، چسبندگی اش کمتر می شود. توجه کنید که آرد اضافی نزنید چون خمیر سفت می شود. روی خمیر را بپوشانید و تا دو ساعت استراحت دهید.

تهیه نان جو

سپس حجم خمیر سه برابر می شود سپس آرام با نوک انگشت پف خمیر را بگیرید. روی میز کار را کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه به ضخامت یک بند انگشت باز کنید.
به هر شکلی دوست دارید قالب بزنید و در سینی فر بچینید. خمیر های قالب زده را 15 دقیقه استراحت دهید. زرده تخم مرغ و کمی روغن را مخلوط و روی نان ها رومال کنید. روی آن کنجد و مغز تخمه آفتابگردان و مغز تخمه کدو بریزید. به مدت 20 دقیقه داخل فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه بگذارید تا روی نان ها طلایی شود. امیدوارم تهیه این نان پرخواص را به خوبی یاد گرفته باشید و در منزل این نان خوشمزه و مقوی را بتوانید تهیه کنید.

 

تهیه نان مغزدار خانگی