تهیه کوکو مجلسی با سیب زمینی

تهیه کوکو مجلسی با سیب زمینی

حتما شما هم مثل بسیاری کوکوی سیب زمینی درست کردن را بلد هستید اما این آموزش تفاوت های اساسی با آن نوع کوکو دارد و قرار است دستوری جدید تهیه یک کوکوی بسیار خوشمزه که در بیس آن سی زمینی استفاده میشود را یاد بگیرد و برای مهمانی و دورهمی از این نوع کوکو ها درست کنید. در ادامه همراه ما باشید.

مواد اولیه کوکو مجلسی با سیب زمینی

سیب زمینی متوسط ۲ عدد
تخم مرغ ۴ تا ۵ عدد
پیاز کوچک ۱ عدد
سیر ۳ حبه
فلفل دلمه‌ای کوچک ۱ عدد
زرشک ۱ تا ۲ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار به مقدار لازم
نعنا یا پونه (اختیاری) ۱ قاشق مربا خوری

تهیه کوکو مجلسی

طرز تهیه کوکو مجلسی با سیب زمینی

سیب زمینی را میتوان بصورت خام یا پخته استفاده کرد. اگر پخته ست با گوشتکوب کاملا له کنید تا یکدست بشه، اگر خام هست رنده متوسط بزنید (میشه در غذاساز هم خورد کرد) و بعد آبش رو بگیرید. سیر و پیاز رو رنده کنید (یا در غذاساز خورد کنید) و سپس آب پیاز رو بگیرید؛ و به سیب زمینی اضافه کنید. حالا تخم مرغ‌ها رو دونه دونه اضافه کنید. هروقت مایه کوکو کاملا شل و یکدست بود یعنی تعداد تخم مرغ‌ها کافیه. (چون ممکنه سایز سیب زمینی‌ها متفاوت باشه، مقدار تخم مرغ لازم برای این کوکو هم ممکنه کمتر با بیشتر باشه) * مایه این کوکو نباید غلیظ باشه. حالا بقیه‌ی مواد (یعنی زرشک و فلفل دلمه خورد شده نگینی و نمک و ادویه و سبزی خشک) رو اضافه کنید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه ساج کباب خانگی و بسیار خوشمزه

روغن داخل ماهیتابه بریزید، وقتی کاملا داغ شد حرارت زیرشو کم کنید و مایه کوکو رو داخلش پخش کنید و سطحشو با قاشق صاف کنید؛ و بزارید پخته و سرخ بشه؛ و بعد طرف دیگه شو سرخ کنید

نکات تکمیلی 

۱- قبل از ریختن مواد داخل ماهیتابه، حسابی موادو هم بزنید.
۲- بجای استفاده از ماهیتابه، از قابلمه‌ای که سایزش نسبت به مقدار کوکو کم باشه استفاده کنید تا مواد روی هم قرار بگیره و پف بیشتری بکنه.
۳- حتما در قابلمه رو ببندید. (چون کوکو قطر زیادی داره لازمه داخلش با حرارت و بخار داخل ماهیتابه کاملا پخته بشه)