کیک برنجی

تهیه کیک برنجی بسیار خوشمزه

تهیه کیک برنجی

برای شما در یکی دیگر از پست های آشپزی وبسایت نازشو می خواهیم طرز تهیه کیک برنجی را آموزش دهیم شاید برخی زیادی با این نوع کیک آشنایی ندارند و دلیل ان هم این است که این کیک بیشتر در شرق آسیا تهیه می شود و شاید بیشتر شما اسم آن را در فیلم کره ای شنیده اید این کیک در کناره این که خیلی ساده می شوند بسیار پرخواص هم هستند و ما در اینجا دو روش تهیه را به شما آموزش می دهیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. در ادامه همراه ما باشید.

مواد مورد نیاز تهیه این کیک

شیر2/1 فنجان
برنج پخته شده3 فنجان
تخم مرغ خوب زده شده2 عدد
آرد3 قاشق غذاخوری
نمک1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک برنجی خوشمزه 

برای شروع کار تهیه باید در گام نخست تخم مرغ های زده شده را با برنج پخته و خنک شده مخلوط کنید ،‌ سپس آرد و شیر را به آن اضافه کنید . با قاشق آن را در ظرفی که می خواهید داخل فر بگذارید ، بریزید و آن را با یک نان شیرینی فشار داده ،‌ آن را پرس کنید تا به اندازه و ضخامت دلخواه شما برسد . آن را بپزید تا زمانیکه دو طرف آن قهوه ای شود . با کره و شربت به عنوان کیک داغ یا دسر کنار غذا سرو کنید . این یکی از روش ها بود در ادامه با روش بعدی تهیه کیک برنجی آشنا می شوید.

کیک برنجی

روش بعدی

مواد لازم برای تهیه کیک برنجی

نارگیل مکعبی خرد شده به مقدار لازم
پودر هل تعدادی
برنج هندی4 فنجان
بادام هندی25 گرم
شیره قند 4 فنجان
آب 4 فنجان

طرز تهیه

برای تهیه به این روش ابتدا باید برنج را از شب پیش خیس کنیدصبح ، آب آن را خالی کرده و آن را خشک کنیدسپس آن را آسیا کنیدظرفی را برداشته داخل آن آب بریزید و روی اجاق قرار دهید ،‌بعد از 5 دقیقه به آن بادام هندی آسیاب شده ،‌ نارگیل ، پودر هل و شیره قند اضافه کنید. وقتی شروع به جوشیدن کرد برنج آسیا شده را به آن اضافه کنیدسپس آن را مخلوط کنید و خواهید دید که کمی نرم می شودسپس گاز را خاموش کنید و بگذارید تا غذا سرد شودبعد کمی روغن یا کره آب کرده در سینی فر ریخته ،‌ آن را پخش کنید و دوباره مخلوط درست کرده را داخل آن بریزیدروی آن روغن بریزید و به مدت 30 دقیقه داخل فر بگذارید. امیدوارم که از تهیه این کیک لذت برده باشید.

برای اینکه بدانید کدام روش را برای تهیه انتخاب کنید پیشنهاد من این است که مواد اولیه دقت کنید چون روش اول ساده است و مواد اولیه آن در دسترس تر از روش دوم است و به طبع دستور دوم ما خوشمزه است البته در صورتی که برنج هندی نتوانستید تهیه کنید برنج ایرانی را هم می توانید جایگزین کنید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه نودل کره ای

یک نظر برای “تهیه کیک برنجی بسیار خوشمزه”

دیدگاه ها غیر فعال است.