تهیه کیک قاشقی

تهیه کیک قاشقی ساده و سریع

تهیه کیک قاشقی ساده و سریع

برای شما در یکی دیگر از پست های آموزشی آشپزی وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه کیک قاشقی ساده و سریع را آموزش دهیم. کیک های کوچیک قاشقی که به عنوان عصرانه بیشتر استفاده می شوند با اولیه ساده ای تهیه می شوند که بسیاری از اوقات در خانه وجود دارد و فقط کافی است آن ها را با ترکیب کنید تا بتوانید کیک قاشقی بسیار خوشمزه را درست کنید چگونگی ترکیب مواد و مواد اولیه لازم را در ادامه برای شما قرار می دهیم که شما می توانید با خواندن متن زیر با دستور کامل تهیه کیک قاشقی آشنا شوید. سعی کنید تمام نکات و مقدار مواد گفته شده را رعایت کنید تا خروجی انتهایی کار شما خوب از آب در آید.

مواد لازم برای تهیه کیک قاشقی

شکر 1 پیمانه
بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
ماست 1 پیمانه
آرد 2 پیمانه
وانیل 1/4 قاشق چایخوری
تخم مرغ 2 عدد
شکلات آب شده  به دلخواه

طرز تهیه کیک قاشقی

برای آغاز کار شما باید در گام نخست تخم مرغ و شکر و وانیل را با چنگال به خوبی هم بزنید سپس آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و به تخم مرغ و شکر به آرامی اضافه نمایید و با چنگال هم بزنید. سپس ماست را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط یک دستی ایجاد شود. در ادامه کار درون ماهیتابه ای روغن بریزید و بگذارید روی حرارت ملایم کمی داغ شود. اگر حرارت زیاد باشد قبل از پختن سرخ می شود و داخل آن خام می ماند. سپس از مواد کیک با قاشق بردارید و درون روغن بیاندازید می توانید از قالب استفاده کنید قالبتان را چرب کنید و داخل تابه قرار بدهید اگر استیل بود اجازه بدهید داغ شود که مواد به قالب نچسبد.

تهیه کیک قاشقی

در ادامه کار مواد داخل قالب ها بریزید زیاد نریزید که کیک های قالبی تان ضخیم شود و وسط آن ها خمیر بماند حرارت باید ملایم باشد تا کیک ها کامل مغز پخت شود وقتی کیک های داخل تابه روی آن حباب زد و روی آن سفت شد می توانید آن ها را برگردانید. اجازه بدهید هم مغز کیک پخته شود و هم سرخ شود که ظاهر زیبایی داشته باشد بعد از سرخ شدن دوطرف کیک روی دستمال یا داخل سبد قرار بدهید تا روغن اضافی آن خارج شود. اگر شکلات دوست دارید می توانید روی این کیک ها با شکلات آب شده تزیین کنید که مزه کیک را هم فوق العاده می کند.