تهیه کیک یخچالی

تهیه کیک یخچالی خوشمزه در منزل

تهیه کیک یخچالی خوشمزه در منزل

کیک یخچالی از جمله کیک های است که بیشتر خانم ها علاقه بیشتری به تهیه آن را دارند مخصوص در فصل های گرم سال ما در این پست سایت نازشو برای شما طرز تهیه یک کیک یخچالی ساده اما بسیار خوشمزه را قرار دادیم. شما نیز برای درست کردن این کیک نیاز به هیچ کمکی جز این مطلب ندارید و توصیه ما این است که ابتدا مطلب را کامل خوانده و سپس مواد لازم آن را برای منزل تهیه کرده و بعد هنگام آماده کردن می توانید این مطلب را باز کنید و همراه با مطلب این کیک را تهیه کنید تا بی هیچ مشکلی و به راحتی بتوانید یک کیک یخچالی فوق العاده خوش طعم و مزه را درست کنید کنید. مواد لازم را در ادامه مشاهده می کنید ذکر این نکته ضرروی است که ما این اندازه از مواد را برای پنج نفر و حداکثر هفت نفر نیز تهیه کرده ایم پس اگر می خواهید برای تعدا کمتری تهیه کنید می توانید مقدار مواد را کم کنید یا اگر برای تعداد بیشتر می خواهید تهیه کنید می توانید مواد لازم کیک یخچالی را بیشتر کنید.

مواد لازم برای تهیه کیک یخچالی خوشمزه در منزل

پودر کاکائو: دو قاشق غذاخوری
شیر: یک پیمــانه
بیسکویت ساده: سه بسـته
شـــکر: نصف پیمانه
خامه فرم گرفته شده: به میزان لازم
زرده تخم مرغ: دو عدد
آرد ســفید: دو قاشق غذا خوری
کره: 50 گرم
وانیل: 1/8 قاشق چای خوری

تهیه کیک یخچالی خوشمزه در منزل

برای شروع کار تهیه این کیک شما باید در گام نخست زرده‌‌ تخم‌ مر غ‌ ها را همراه وانیل کمی زده بعد شکر را اضافه کرده و خوب مخلوط می‌کنیم. پودر کاکائو و آرد را که الک کرده‌ ایم، اضافه کرده و خوب هم می‌ زنیم، سپس در گام بعدی کره آب شده را افزوده و مخلوط را روی حرارت ملایم می‌گذاریم. هم می‌زنیم تا کم‌ کم به جوش آید و غلیظ شود، وقتی غلظتی مانند فرنی پیدا کرد آماده است.

در ادامه کار شما کف ظرفی که توصیه می کنیم به شکل مربع باشد را سلفون می‌کشیم. بعد یک ردیف بیسکویت چیده و از مخلوط دو تا سه قاشق روی آن می‌ریزیم. مجددا بیسکویت چیده و پس از آن مخلوط را روی بیسکویت می‌ریزیم. این کار را ادامه می‌دهیم تا ردیف بالایی بیسکویت باشد. به مدت دو ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا منجسم شود، سپس روی آن را با خامه فرم گرفته شده یا پودر کاکائو تزیین کرده و سرو می‌ نماییم. امیدواریم که این مطلب آموزشی را یاد گرفته باشید.