جایگزین ویلموتس چه ویژگی های باید داشته باشد

این روز ها در جمع های فوتبالی بحث سرمربی تیم ملی بسیار داغ است با اینکه فدراسیون می خواهد اوضاع را عادی نشان دهد اما آنطور که از اعتراض های سرمربی تیم ملی در توئیتر مشخص بود نشان از مشکلات بزرگ می دهد. حال بحث جایگزین ویلموتس یکی دیگر بحث های بین فوتبالی ها است. ما در این مطلب می خواهیم درباره ویژگی های سرمربی که می خواهد جایگزین سرمربی حال حاضر تیم ملی شود را بررسی می کنیم.

کارشناسان فوتبال

بسیاری از کارشناسان به دو چیزی بسیار تاکید داشته اند یک به سرمربی ایرانی اعتماد شود  دو هرچه سریعتر تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص شود این نظر بسیاری از کارشناسان حوزه فوتبال در این چند روز بوده است و از افرادی که از سوی رسانه ها به عنوان گزینه نام برده می شود. یحیی گل محمدی و علی دایی و امیر قلعه نویی گزینه های اصلی بودند که در این باره در چند روز اخیر از سوی رسانه ها مطرح شده است.

مربی خارجی

اما با اینکه کارشناسان بیشتر درباره مربی ایرانی صحبت می کنند اما بسیاری از مردم و حتی فدراسیون به مربی خارجی بزرگ فکر می کنند در بازه زمانی که بسیاری از مربی های خوب قرارداد دارند کار بسیار سختی است انتخاب سرمربی خارجی خوب که با فوتبال ایران هم آشنا باشد و شاید تنها گزینه مطرح در این زمینه برانکو هست که کارنامه فوق العاده اش در پرسپولیس و تیم ملی ایران همیشه قابل دفاع بوده است و در این زمان بنظر می رسد فدارسیون و وزارت خانه هم علاقه مند به همکاری با این سرمربی کروات هستند. در این هفته ها که چندین بار شاهد ملاقات برانکو با سفیر ایران هم بوده ایم به گفته رسانه های مختلف ورزشی فدراسیون پیشنهاد همکاری 6 ماه را داده است.

اما برانکو قراردادی تا پایان جام جهانی 2022 به همراه دریافت مطالبات اش از پرسپولیس و همچنین حل شدن مشکل مالیاتی اش در ایران است. البته هنوز این صحبت های از سوی هیچ کدام از طرفین تایید نشده است.

نتیجه گیری

اگر کمی منطقی فکر کنیم در بازه زمانی که تیم ملی و بازی های بسیار حساسی دارد سپردن تیم ملی به سرمربی ایرانی ریسک بسیار بزرگی باشد چون سابق نشان داده است که ما در حمایت از سرمربی ایرانی صبر کمی داریم و با اولین شکست های کامل تیم ملی را به حاشیه میبریم و از آن طرف امکاناتی که فدراسیون برای مربی خارجی در نظر می گیرد برای مربی ایرانی در نظر نمی گیرد. برای درک این موضوع به دوران آقای قلعه نویی و علی دایی در تیم ملی نگاه کنید.

و ادامه همکاری با ویلموتس که به نظر می رسد. بازیکنان موافق ادامه همکاری اش نیستن نمی تواند زیاد جالب باشد. چون سرمربی که قبل از بازی حساس مقابل عراق تصمیم گرفت فدراسیون تحت فشار قرار بدهد تا پول خود را بگیرد حتما در ادامه به مشکلات بزرگ تری با آن برخورد خواهیم کرد.

امیدواریم هر تصمیمی که گرفت می شود باعث صعود ما به جام جهانی شود و فرصت حضور در جام جهانی که در کشور همسایمان برگزار می شود از دست ندهیم.

مطالب مرتبط