جایگزین گوشت

جایگزین گوشت در برنامه غذایی

جایگزین گوشت در برنامه غذایی

این روز ها با گران شدن قیمت گوشت شاهد این هستیم که بسیاری از رستوران در حال تعطیلی هستند. و این گرانی تاثیر مستقیم در برنامه غذایی بسیاری از مردم حتی طبقه متوسط جامعه هم دارد و احتمال آن ها هم باید فکر جایگزین گوشت در برنامه غذایی خود باشند. اما این پست درباره گرانی گوشت نیست و قرار است به شما چند پیشنهاد مناسب برای جایگزین کردن مواد غذایی به جای گوشت بدهیم . اما مواد غذایی که می توانند جای گوشت را در برنامه شما بگیرند شامل لوبیا های متنوع ، برخی از غلات ها و سبزیجات می باشند که در ادامه در این مطلب از وب سایت نازشو درباره آن بیشتر خواهید خواند این مطلب به شما می تواند بسیار کمک کند در ادامه حتما ما را همراهی کنید و تا انتها همراه ما باشید.

جایگزین گوشت

غلات ها انتخابی ساده برای جایگزین گوشت

زینک

زینک برای رشد در تمام مراحل زندگی و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن نقش بسیار مهمی دارد. غلات کامل ۱٫۳ میلی گرم زینک مورد نیاز بدن را تامین می کند.

نمک یددار

ماده مغذی: ید

در حالت عادی خوردن نمک را پیشنهاد نمی کنم اما ید که برای سلامت تیروئید ضروری است یکی از مواد مغذی است که در غذا های دریایی یافت می شود و جای آن در برنامه های غذایی گیاه خواران خالی است. بنابراین پیشنهاد این است که هنگام پخت غذا به جای نمک دریا از نمک یددار استفاده کنید. پس نمک ید دار را وارد برنامه های غذایی خود کنید.

جایگزین گوشت

انواع لوبیا برای جایگزین کردن جای گوشت

ماده مغذی: پروتئین

منابع گیاهی زیادی برای پروتئین وجود دارد از جمله لوبیا، عدس، نخود، آجیل، تخمه ها، غلات کامل. تمام این غذاها سرشار از پروتئین هستند یعنی آمینو اسید مورد نیاز بدن را تامین می کنند. تخم مرغ و لبنیات نیز از آن دسته غذاهای سرشار از پروتئین هستند.

سبزیجات برگ دار تیره – جایگزین گوشت

ماده مغذی: آهن

آهن یکی از مهم ترین مواد معدنی مورد نیاز بدن است از طرفی کمبود آهن بسیار شایع است. درست است که راحت تر می توانیم آهن مورد نیاز را از غذاهای حیوانی به دست بیاوریم اما غذاهای گیاهی نیز حاوی آهن هستند. فقط باید مقدار زیادی از آن ها را مصرف کنید. سبزیجاتی مثل اسفناج و کلم. اگر این سبزیجات را با غذاهایی که حاوی ویتامین C هستند مصرف کنید به جذب آهن در بدن بیشتر کمک می کند.

امیدوارم این پست گردآوری شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد. و اطلاعات خوبی به شما داده باشد تا بتوانید جایگزین های مناسبی برای گوشت در برنامه غذایی خود پیدا کنید.