دندان درد

جلوگیری از دندان درد با تغذیه مناسب

دندان درد

بیشتر مردم وقتی دندان درد به سراغشان میاد تعجب می کنند و وقتی به دندان پزشک مراجعه می کنند می گویند ما روزانه سه بار مسواک می زنیم از نخ دندان استفاده می کنیم ولی بازهم دندان درد به سراغ ما میاید مشکل کار کجاست ایا سه بار مسواک زدن کم است یا مشکل دیگری است ما در این مطلب از سایت نازشو تصمیم گرفتیم راه های دیگری را که شما در کنار مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیاز دارید. تا دندان های سالم داشته باشید. و هرگز دچار دندان درد نشوید.

اول از همه باید بگوییم در کنار مسواک زدن سعی کنید، روزی دو بار آب نمک غرغره کنید، این کار نه تنها برای دندان های شما بلکه برای دهان و گلوی شما مفید است و میکروب های دهان شما را از بین می برد و حتمان این کار دو بار در طول روز انجام دهید. در ادامه شما را با خوراکی های آشنا می کنیم که برای دندان های شما مفید است.

همه ما می دانیم که مصرف زیاد شیرینی برای دندان های ما اصلان خوب نیستند اما اکثر ما بعد از خوردن شیرینی مسواک نمیزنیم ، این یکی از دلایل اصلی تخریب دندان ها است پس اگر جایی هستید که مسواک دسترسی ندارید سعی کنید سه بار با آب غرغر کنید تا از شدت تخریب شیرینی ها  بر روی دندان ها کم کنید. اما برسیم به غذا های مفید برای دندان که موضوع اصلی این مطلب است.

غذا های مفید برای دندان ها

استفاده از محصولات لبنی مانند شیر و ماست و پنیر که کلسیم زیادی دارند و بسیار برای استحکام دندان ها مفید هستند.

استفاده از گوشت قرمز و گوشت مرغ و ماهی و تخم مرغ که از منابع های هستند که داری مقدار زیادی فسفر هستند.

استفاده از سیب زمینی شیرین سبزیجات برگدار سبز و هویج که دارای ویتامین A هستند.

 بادام یکی دیگر از خوارک های است که بسیار برای دندان مفید است بادام منبع غنی کلسیم را دارا است و بسیار برای دندان ها مفید هستند.

خوردن میوه هایی که دارای فیبر هستند. می تواند در سلامتی دندان های شما نقش مهمی را داشته باشد

و در آخر هم استفاده از میوه های که دارای ویتامین C هستند.