جلوگیری از پوسیدگی دندان

جلوگیری از پوسیدگی دندان با روش های ساده

جلوگیری از پوسیدگی دندان با روش های ساده

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم جلوگیری از پوسیدگی دندان با روش های ساده را به شما آموزش دهیم کار های بسیار آسانی که با تغییر کوچک در سبک زندگی جلوگیری از پوسیدگی دندان کار سختی نیست ما در اینجا این تغییراتی را که باید ایجاد کنید را در ادامه قرار دادیم که می تواند به شما کمک کند امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته است.

کاهش استفاده از مواد قندی

مصرف زیاد قند می‌تواند به دندان‌های شما آسیب بزند، اما این مواد قندی نه تنها مواد قندی موجود در کیک یا آب نبات، بلکه حتی قند موجود در نان، لوبیا، میوه و سیب زمینی را شامل می‌شود. به همین دلیل سعی کنید از مصرف بیش از حد هر یک از این موادغذایی پرهیز کنید.

نخ دندان

مسواک زدن دندان‌ های کافی نیست. باکتری‌ها و مواد غذایی کوچک می‌توانند باعث ایجاد حفره شوند. نخ دندان به طور و بوی بد دهان جلوگیری می‌کند و از مسواک زدن به تنهایی مؤثر است.

مسواک زدن

ممکن است پیش از رفتن به محل کار هر روز صبح دندان‌های خود را مسواک بزنید، اما این کافی نیست، مسواک زدن در شب هم مهم است، زیرا باعث از بین رفتن پلاک باکتریایی می‌شود که باعث پوسیدگی دندان‌ها و بیماری پریودنتال می‌شوند.

دندان درد

دهان شویه طبیعی

استفاده از این روش پاکسازی باکتری‌ها از ایجاد حفره یا پوسیدگی جلوگیری می‌کند. برای این منظور روغنی مانند روغن کنجد یا روغن نارگیل را انتخاب کنید که دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد باکتریایی باشد و حداکثر ۲۰ دقیقه از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید. بعد از انجام این کار، دهان خود را با آب بشویید.

تمیز کردن زبان

دندان‌ها و لثه‌ها تنها محل‌هایی نیستند که می‌توانند جایگاه باکتری‌ها باشند، زبان هم ممکن است چنین اثری داشته باشد؛ بنابراین مهم است که زبان خود را مسواک بزنید.

مسواک زدن بیش از حد ممنوع

مسواک زدن به مقدار زیاد، حتی بیش از دو بار در روز، می‌تواند مینای دندان را از بین ببرد. دندان‌های خود را مانند پوسته تخم مرغ در نظر بگیرید مسواک زدن بیش از حد می‌تواند باعث ایجاد ترک در آن‌ها شود.

غذا در سلامت دندان

غذا‌هایی وجود دارند که از ایجاد حفره‌ها جلوگیری می‌کنند. به نظر می‌رسد بیشتر محصولات لبنی از جمله پنیر باعث کاهش ایجاد پلاک ندان و جلوگیری از آسیب به مینای دندان شوند. سیب، حتی اگر اسیدی و پر از قند هم باشد تولید بزاق را افزایش می‌دهد و این باعث کاهش سطح باکتری‌ها می‌شود.

چای سبز

چای سبز و سیاه در واقع می‌تواند به محافظت از دندان شما کمک کند. گفته می‌شود این ترفند حتی بعد از خوردن شیرینی هم کمک می‌کند.

مراجعه به پزشک

دندانپزشک در مورد چگونگی کمک به دندان‌های به شما توصیه‌هایی ارائه می‌دهد و می‌تواند مشکلات دندانی شما را قبل از اینکه خیلی دیر بشوند، تشخیص دهد، علاوه بر آن، از بروز مشکلات جدی‌تر هم جلوگیری می‌کنند. برای حفظ سلامت مناسب دهان و دندان باید سالانه دو بار به دندانپزشکان مراجعه شود.