جنگ رسانه ها علیه پرسپولیس

جنگ رسانه ها علیه پرسپولیس ; این قسمت خداحافظی برانکو

جنگ رسانه ها علیه پرسپولیس ; این قسمت خداحافظی برانکو

بعد از پیروزی پرسپولیس در جام حذفی و دبل کردن در این فصل رسانه ها از پایان کار برانکو خبر دادند و دلیل این موضوع را عدم پرداخت به موقع قرارداد برانکو دانستن بعد صحبت هایی از سوی وکیل برانکو درباره مهلت چند روز برای تسویه حساب را مطرح کردند که از مهلت اعلام شده وکیل برانکو کمتر بود. بعد از اینکه این حواشی کامل تا خود دفتر باشگاه پرسپولیس هم نفوذ کرد و مدیرعامل در اطلاعیه رسمی اعلام کرد که پول برانکو کامل تامین شده است و منتظر ارائه راه انتقال پول به سرمربی خود است. و قطعا در فصل آینده او روی نیمکت پرسپولیس خواهد بود. در قسمت جدید این سناریو برخی رسانه ها برای گرفتن بازدید بیشتر ترجمه ای دلخواه از بخشی از مصاحبه برانکو منتشر کردند که او اعلام کرده است در تابستان از پرسپولیس خدا حافظی می کند.

بعد از اینکه این مطلب کامل در بین هواداران پخش شد دوباره موجی از ناراحتی در بین هواداران پرسپولیس مشاهده شد. که از رفتن سرمربی موفق خود ناراحت بودند. اما بعد از درخواست هایی که از مترجم سابق سرمربی پرسپولیس درباره مصاحبه و تایید ، تکذیب این مصاحبه شد. آقای چلنگر اعلام کردند طی تماسی که با آقای ایوانکوویچ داشتم ایشان این صحبت ها را تکذیب کردند. برانکو تاکید داشت که تنها گفتم ابهاماتی وجود دارد و مشخص نیست ماجرا چگونه حل و فصل شود.

بی شک کار اصلی رسانه های مختلف خبر رسانی است و باشگاه پرسپولیس به دلیل هواداران زیادی که دارد بیشتر مورد توجه اکثر رسانه ها است و کوچکترین خبر ها از باشگاه به یک بمب خبری تبدیل می شود. اما اینکه با تیتر هایی غیر واقعی و اخباری ساختگی بخواهیم موجی از ناراحتی را بین هواداران یک تیم موفق پخش کنیم شاید در دیده شدن بیشتر کمک کند اما در طولانی مدت اعتماد مردم به این رسانه ها بی شک کم خواهد شد. شاید یکی دیگر از دلایلی که باعث شود این جنگ های روانی علیه پرسپولیس شکل بگیرد. ضعف رسانه ای خود باشگاه پرسپولیس است که به موقع در انتشار چنین اخباری واکنش سریع ندارد. و به رسانه های تیم های رقیب و رسانه مثلا بی طرف فرصت حاشیه سازی علیه باشگاه را می دهد.