حال و روز این روزهای دفاع تیم ملی ایران

حال و روز این روزهای دفاع تیم ملی ایران

خط دفاع تیم ملی ایران این روز ها حال و هوای عجیبی دارد.تعدادی از مدافعان دعوت شده کی روش برای حضور در اردوهای آینده تیم ملی و بازی های حساس پیش رو دچار سرنوشت مشابه هم شدند.مصدومیتی که تعدادی از مدافعان تیم ملی را به دردسر انداخته است.کی روش سرمربی تبم ملی ایران بازیکنان مورد نطر را برای شرکت در اردوی اتریش دعوت کرده است محمد حسین کنعانیان یکی از مدافعان مورد علاقه کی روش در این لیست در مرحله اول دیده شده است این بازیکن هم اکنون عضو تیم سایپا و از بازیکنان ترکیب ثابت این تیم است و عملکرد قابل قبولی در خط دفاعی سایپا از اول فصل داشته است.

کنعانی در آخرین تمرین تیم ملی بر اثر برخورد با مهدی طارمی بازیکن پرسپولیس دچار مصدومیت شد که پس از بررسی پزشکان مشخص شد که او دچار پارگی رباط سلیبی شده است.کنعانی به همراه 6 مدافع دبگر تیم ملی دچار چنین سرنوشت مشابهی شده است که باعث نگرانی کی روش برای ادامه مراحل اردو اتریش تیم ملی شده است.این 6 مدافع در ماه های اخیر دچار سرنوشتی مشابه کنعانی شده اند.محمد رضا خانزاده بازیکن تیم پدبده مشهد، پژمان منتظری لژیونر، سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس، عزت الله پورقاز بازیکن سپاهان اصفهان، میلاد محمدی لژیونر دفاع چپ تیم ملی و وریا غفوری بازیکن استقلال 6 بازیکن خط دفاع تیم ملی هستند که در ماه های اخیر دچار مصدومیت شده اند.البته خبر ها حاکی از آن است که کی روش درصدد پیداکردن جایگزین برای دو بازیکن تاثیر گذار خط دفاع تیم ملی ایران سید جلال حسینی و پژمان منتظری است.

 

خبر های جدید

کی روش هنوز موفق نشده جایگزینی برای سیدجلال حسینی و پژمان منتظری پیدا کند و در دیدار مقابل پاناما هم ناموفق بود.

دفاع تیم ملی در دیدار مقابل پاناما در معدود حملات تیم حریف بسیار پراشتباه عمل کرد. اشتباهاتی که از دقیقه اول شروع شد و روزبه چشمی نقشی مهم در آن داشت تا به تقدیم پنالنی به پاناما هم رسید. اشتباهاتی که در نیمه دوم هم ادامه داشت.

این اتفاق حتما به کی روش ثابت کرده که همچنان باید به دنبال جایگزینی برای لیدرهای خط دفاعی اش باشد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی مدت هاست به دنبال جایگزینی برای زوج جلال حسینی و پژمان منتظری می گردد. زوج کم اشتباهی که البته پا به سن گذاشته اند و شاید نمی توانند نقطه اتکای خوبی برای ۹۰ دقیقه جام دنیای باشند.

کی روش در جام ملت های آسیا پورعلی گنجی را به خوبی پیدا کرد و پس از آن بازیکنان زیادی را برای این پست امتحان کرد.او از جا به جایی بازیکنانخط میانی به خط دفاع ابایی نداشت و اما موفق نبود.

او در این مدت از پورغاز کنعانی زادگان و … برای تیم ملی دعوت کرده و در چند بازی از محمد انصاری استفاده کرده است.استفاده از محمد انصاری نشان می دهد که او نزدیک ترین بازیکن به تیم ملی است اما به هرحال کی روش او را خط زد و نام چشمی را در فهرست نوشت.

اما روزبه چشمی سرعت لازم برای بازی کردن در پست دفاع وسط را ندارد ودر دیدار مقابل پاناما اشتباهات زیادی داشت. او که در پست هافبک دفاعی بازیکن بسیار قابلی است در دفاع میانی تیم ملی موفق نبود.

با این وضعیتی که اخیرا مدافعان ملی پوش ما از نظر شرایط جسمانی دارند، کی روش حق دارد اگر گزینه های مختلف را در اردوهای تدارکاتی بیازماید تا در صورت تداوم چنین بدشانسی هایی در ماه های منتهی به جام جهانی 2018، نفرات آماده ی تیمش را بشناسد و البته غافلگیر نشود.

دفاع تیم ملی ایران

محمدرضا خانزاده:

مدافع تیم فوتبال پدیده مشهد، پس از اینکه هفته های ابتدایی لیگ را به شکلی رویایی و امیدوارکننده با این تیم سپری کرد، برای اردوی پیش از بازی با توگو و روسیه به تیم ملی دعوت شد. اما اتفاقی که برای او افتاد نیز مشابه کنعانی بود. مصدومیت در تمرین تیم ملی و شکستگی دست، او را دوباره از پیراهن تیم ملی دور کرد و کی روش را سراغ گزینه های دیگر فرستاد. خانزاده که پیش از این نیز مورد نظر کی روش بود و در جام جهانی و جام ملت ها حضور داشت این بار با بدشانسی مجبور به ترک اردو شد.

پژمان منتظری:

یکی از اصلی ترین و مورد اعتماد ترین گزینه های کی روش برای خط دفاع تیم ملی ایران در سالهای اخیر، پس از ترک قطر و بازگشت به استقلال، آماده ی تکرار خاطرات خوش با تیم ملی و آبی های پایتخت بود. در حالی که اوضاع نه برای استقلال و نه برای پژمان اصلا خوب سپری نمی شد، مصدومیت شدید این بازیکن ملی پوش کام منصوریان و کی روش را تلخ کرد. منتظری حالا طبق روال معمول سرمربی تیم ملی، در زمان مصدومیتش همراه تیم ملی و زیرنظر شخص کی روش روند بهبودی را طی می کند.

سیدجلال حسینی:

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس و یکی از ستون های دفاع تیم ملی ایران، از همان ابتدای فصل با مصدومیت مواجه شد و علاوه بر هفته های آغازین لیگ هفدهم،  3 بازی تیمش مقابل الاهلی و الهلال در لیگ قهرمانان آسیا را نیز از دست داد. حسینی که از بازی برگشت با الهلال به ترکیب سرخ ها و از بازی تدارکاتی مقابل روسیه به ترکیب تیم ملی بازگشت، در حال حاضر باز هم با مراقبت کادرفنی تیم ملی، کنار سایر ملی پوشان به تمرین می پردازد تا به آمادگی صد درصدی برسد.

عزت الله پورقاز:

مدافع ملی پوش تیم فوتبال سپاهان، در جریان بازی هفته هفتم تیمش مقابل پرسپولیس دچار آسیب دیدگی شدید و به بیمارستان انتقال داده شد. او با وجود اینکه از خطر شکستگی مهره گردن جان به در برد، هنوز به میادین بازنگشته و حتی در تمرینات گروهی سپاهان نیز شرکت نمی کند. بدین ترتیب یکی دیگر از مهره های مورد علاقه ی کی روش فعلا از تیم ملی دور مانده است.

میلاد محمدی:

مدافع چپ لژیونر دفاع تیم ملی ایران به دلیل مصدومیت در روسیه حدود یک ماهی است که از میادین دور است ولی او هم مثل مثل بقیه مصدومان به دستور کی روش، در اردوها شرکت می کند و در کنار تیم ملی حضور دارد. هرچند زمان زیادی تا بازگشت محمدی به تمرینات گروهی باقی نمانده ولی به هر حال او چند بازی تدارکاتی مهم تیم ملی را به خاطر همین مصدومیت از دست داد تا نگرانی های کی روش به خاطر خط دفاع تیمش بیشتر شود.

وریا غفوری:

مدافع کناری تیم استقلال یکی از بازیکنانی بود که فصل گذشته در چند مقطع با مصدومیت دست و پنجه نرم می کرد ولی به صورت همزمان به تیم ملی دعوت می شد و اتفاقا در بازی های پراهمیت مقدماتی جام جهانی برای دفاع تیم ملی ایران به میدان رفت. غفوری البته از لحاظ شرایط فعلی با پنج نفر قبلی تفاوت دارد و در حال حاضر سلامتی خود را به دست آورده و در روزهایی که رامین رضاییان زیاد در لیگ بلژیک بازی نمی کند، خیالش هم از بابت فیکس بودن در تیم ملی تا حدی راحت است.