حقایق مهم ازدواج و زندگی مشترک

ازدواج و زندگی مشترک

در مورد ازدواج گفته ها و شنیده هایی وجود دارد که ممکن است با هم تناقض داشته باشند.بسیاری از پدر مادر ها و بزرگ تر ها سعی دارند تا با نصیحت کردن راه جوانان را برای ازدواج راحت تر کنند اما ممکن است این گفته ها و نصیحت ها یک سری باور غلط از ازدواج باشد که در زمان قدیم بوده و سینه به سینه و نسل به نسل به جوانان امروز رسیده است.برخی از این باور ها میتواند باور به نیمه گمشده باشد که در آن افراد اعتقاد دارند که فقط یک نفر مناسب ازدواج با آن ها است بنابراین یا منتظر می مانند تا آن نیمه گمشده به وسیله تقدیر و سرنوشت به سراغ آنان بیاید و با این که رابطه های متعددی را انجام میدهند تا در نهایت فرد مناسب و با در اصطلاح نیمه گمشده خود را بیابند که هر دو حالت از باور های غلط ازدواج است. ازدواج به این معنی نیست که طرفین تمام ویژگی های یک انسان کامل را دارند بلکه باید نواقص و عیوب یکدیگر را تکمیل کنند و مکمل هم باشند.بنابراین از حقایق مهم ازدواج و زندگی مشترک  این است که هیچ کدام از طرفین ازدواج کامل نبوده بلکه در دوران ازدواج باید عیوب خود را بپوشانند و کمبود های احساسی و عاطفی خود را جبران کنند.ازدواج به عنوان یک وسیله برای دستیابی به آرامش و تکامل شناخته می شود و نباید به ازدواج به دید یک هدف نگاه کرد. یکی دیگر از حقایق مهم ازدواج و زندگی مشترک این است که باید عیب و نقص های طرف مقابل خود را بپذیرید و به کمک خود او این نقص ها را کامل کنید و یکی از باورهای غلط ازدواج حس کمال طلبی است به این معنی که زندگی فقط با یک انسان کامل و بدون نقص موفق خواهد بود در مقاله زیر به نکات و توصیه هایی مهم در زمینه حقایق مهم ازدواج و زندگی مشترک می پردازیم با نازشو همراه باشید. حقایق مهم ازدواج و زندگی مشترک:

مشکلات کوچک را حل کنید

دکتر تری اربوش( فوق تخصص و نویسنده کتاب 5 گام ساده برای انتقال ازدواج شما از سطح خوب به سطح عالی و محقق و استاد دانشگاه در انستیتو تحقیقات محلی دانشگاه میشیگان) می گوید: بسیاری از زوج ها می گویند که آنچه که آنها را بیشتر درباره ازدواج متعجب می کند، این است که برخلاف آنچه که در رسانه ها می گویند که از مشکلات کوچک چشم پوشی کنید، آنها واقعا مجبورند که روی چیزهای کوچکی که آنها را عصبی می کند وقت بگذارند.

حقایق مهم ازدواج و زندگی مشترک
حقایق مهم ازدواج و زندگی مشترک

دوره عاشقانه فقط یک سال به طول می انجامد

ماه عسل همیشگی نیست. بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه پاویا در ایتالیا انجام شده دوره عاشقانه یک سال طول می کشد. پس از آن سطوح شیمیایی که فاکتور رشد عصبی نام دارد و با احساسات رمانتیک شدید مرتبط است شروع می شود. به گفته هلن فیشر نمی توان دقیقا گفت چه زمانی عشق کم رنگ می شود.

اما دلایل خاصی می توان نام برد. به عنوان مثال می توان گفت از نظر متابولیکی کمی سخت است که در موقعیت های پر اضطراب وقت زیادی برای تمرکز روی یک شخص صرف کنیم.

زن و شوهری که همدیگر را بیشتر تحسین می کنند بیشتر با هم می مانند

قدردانی کلید رابطه پایدار است. در این زمینه تحقیات زیادی انجام شده و به این نتیجه رسیده اند زوج هایی که از یکدیگر سپاسگذاری و قدردانی می کنند دوام رابطه بیشتری دارند.

هرگز نمی توانید همسرتان را کامل بشناسید

بعد از چند سال زندگی احساس می کنید همه چیز را درباره همسرتان می دانید و او را کاملا شناخته اید. چه خمیردندانی استفاده می کند، چه برنامه تلویزیونی دوست دارد، چه غذاهایی دوست ندارد.

اما این شناخت شما کافی نیست. بر اساس تحقیقاتی که در سال ۱۹۹۷ انجام شد زوج هایی که سال های زیادی از زندگی شان می گذشت با اعتماد به نفس کامل اعلام می کردند که همدیگر را کاملا می شناسند اما در واقع زمان رابطه هیچ ارتباطی با درستی شناخت ندارد.

وقتی از شرکت کنندگان خواسته شد که حدس بزنند همسرشان در استعداد، ورزشکاری و جذابیت چه رتبه ای به خودشان می دهند تنها ۳۰ درصد از پاسخ ها درست بودند.

در آخر تشخیص می دهید که شما دیگر یک نفر نیستید

وقتی زندگی با هم را شروع می کنید متوجه می شوید که اولویت ها و دامنه صبر متفاوتی دارید. زن و شوهرها باید به این واقعیت برسند که ۲ فرد کاملا متفاوت هستند. همسرتان با فردی که تصور می کردید یا می خواستید باشد فرق دارد. اعتقادات، احساسات و علائق شما متفاوت است.