حلوای دارچین

حلوای دارچین و دستور تهیه آن

حلوای دارچین و دستور تهیه آن

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم دستور تهیه حلوای دارچین خوشمزه و خانگی را به شما آموزش دهیم. ما این حلوای را می خواهیم برای چهار نفر تهیه کنیم پس مواد اولیه که در این پست مشاهده می کنید برای 4 نفر می باشد و چناچه می خواهید برای نفرات بیشتری درست کنید با تناسب به تعداد مواد اولیه را اضافه کنید. از نکات مهم تهیه این حلوا اندازه مواد است که باید حتما آن را جدی بگیرد چون زیاد بودن یکی از مواد مورد نیاز اولیه می تواند طعم کلی این حلوا را عوض کند مخصوص دارچین را بیشتر از حد گفته شده استفاده نکنید

مواد لازم برای تهیه حلوا دارچین

دارچین: ۱ قاشق مرباخوری
شکر: ۱ پیمانه
پیمانه آب: ۱ و ۱/۲ پیمانه
گلاب: ۲ /۱ پیمانه
آرد گندم سبوس‌دار: ۱ پیمانه
هل: ۳ عدد
زعفران دم کرده: ۱ ق سوپ خوری
روغن: ۱ پیمانه

طرز تهیه حلوا دارچین

برای شروع کار تهیه حلوا دارچین ابتدا آرد گندم را در ظرف مناسبی تفت دهید. وقتی رنگ آن عوض شد دارچین را اضافه کنید و تفت دهید. همزمان با تفت دادن آرد، شربت حلوا را درست کنید. شکر و آب را مخلوط کنید. وقتی شربت جوش آمد، زعفران، گلاب و هل کوبیده شده را هم بریزید و بعد از دو دقیقه از روی حرارت بردارید.  آرد را تا زمانی تفت دهید که رنگش قهوه‌ای کم‌رنگ شود. وقتی رنگ آرد تغییر کرد روغن را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

حلوای دارچین

 

حالا شربت را اضافه کنید و هم بزنید. مدام باید حلوا را هم بزنید تا آبش خشک شود و دیگر حلوا به قاشق نچسبد. و در پایان باید به این نکته توجه داشته باشید که مقدار دارچین باید به نسبت آرد اندازه گرفته شود. برای یک پیمانه آرد یک قاشق مرباخوری دارچین کافی است. اگر دارچین بیشتر شود حلوایتان تلخ می‌شود. پس به این نکته توجه کنید بهتر است اولین بار برای همین تعداد تهیه کنید تا طعم اصلی و تناسب مواد دستتان بیاید.