حلوای شیره انگور مجلسی و مخصوص

حلوای شیره انگور مجلسی و مخصوص

حلوای شیره انگور مجلسی و مخصوص

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه حلوای شیره انگور مجلسی و مخصوص را در اینجا برای شما قرار دادیم. ما در اینجا مرحله به مرحله برای شما تلاش کردیم ما در سایت نازشو تلاش کردیم انواع مختلف تهیه حلوا برای شما قرار دهیم و شما با کلیک روی کلمه حلوا می توانید به کلی از دستورات حلوا های مختلف از استان ها و اقوام مختلف ایران دسترسی داشته باشید و آن ها را در منزل تهیه کنید. حلوا از شیرینی های سنتی و قدیمی ایرانی می باشد. که در گذشته بسیار در میان خانواده تهیه آن رواج داشت. اما امروز کمتر می شود که این نوع حلوا در منزل تهیه شود و بیشتر برای مجالس از آن استفاده می شود در حالی که شما می توانید در خانه بسیار راحت این شیرینی ها را درست کنید.

مواد لازم برای تهیه حلوای شیره انگور مجلسی خانگی

کره و یا روغن : 3/4 پیمانه
آرد : دو پیمانه
شیره انگور : یک و نیم پیمانه
پودر هل : به مقدار لازم
زعفران دم کرده : یک قاشق غذا خوری
گلاب : نصف پیمانه

حلوای شیره انگور

طرز تهیه حلوا با شیره انگور مجلسی و خانگی

برای طرز تهیه حلوا باید در گام نخست آرد را الک کنید سپس آرد الک شده را درون تابه ای مناسب بریزید و تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود و رنگ آن مقداری تغییر کند. سپس از اینکه رنگ آرد کمی تغییر کرد دوباره آن را الک کنید و بعد از الک کردن؛ آرد را دوباره درون تابه بریزید. در مرحله بعدی طرز تهیه حلوای شیره انگور روغن و یا کره ذوب شده را به آرد بیفزایید و مخلوط آرد و کره را به خوبی هم بزنید تا کره و یا روغن به خورد آرد بروند.

بعد شیره انگور را به صورت آرام آرام به مخلوط آرد اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید تا نسوزند در این مرحله از طرز تهیه حلوا با شیره انگور مخلوط آرد و شیره انگور شروع به جمع شدن می کند. زعفران دم کرده و پودر هل و گلاب را به حلوا اضافه کنید و مواد حلوا را هم بزنید و بعد از اینکه حلوا به طور کامل آماده شد شعله گاز را خاموش کنید و تابه را از روی حرارت گاز بردارید و دوباره مواد حلوا را هم بزنید. حلوای آماده شده را درون ظرف مناسبی بریزید و یا کمک روش های تزیین حلوا مجلسی این حلوای خوش طعم و خوشمزه را به زیبایی تزیین کنید. امیدواریم از تهیه این حلوا لذت برده باشید اگر اولین بار است که می خواهید این حلوا تهیه کنید بهتر است برای خانواده تهیه کنید چون یکسری نکات کلیدی در تجربه عملی درست کردن این نوع حلوا بدست می آید که توصیه می کنیم حتما یک بار درست کردن آن را تجربه کنید