خاصیت فلفل دلمه

خاصیت فلفل دلمه را بشناسید.

خاصیت فلفل دلمه را بشناسید.

در این مطلب نازشو قصد داریم برای شما برخی از خواص و خاصیت فلفل دلمه را قرار دهیم. فلفل دلمه ای حدود چند سالی است که در سفره ایرانی بسیار پر رنگ شده و کشاورزان هم کشت آن را افزایش داده اند و با اینکه بسیاری روی آوردن به استفاده از فلفل دلمه ای در غذا های خود اما عده ای بسیار اندکی هستند که می دانند خواص و فاید فلفل دلمه ای چیست که ما در این مطلب نازشو به بررسی این موضوع بصورت تحقیقی از سراسر وب پرداختیم و این مطلب جمع آوری شده و شما نباید این مطلب را جایگزین صحبت های پزشکان کنید چون ممکن است به مشکل برخوردید و اگر دکتر شما را از خوردن فلفل دلمه منع کرده است نباید از آن استفاده کنید. اما خدارو شکر عده ای زیادی می توانند از آن استفاده کنند و لذت ببرید سر سخن را کوتاه تر می کنیم تا بریم به خاصیت فلفل دلمه ای خوشمزه که در تابستان بسیار یافت می شود و تازه تر و پرخاصیت تر هم است.

کم کالری

فلفل ها یک میان وعده و افزودنی عالی به بسیاری از خوراکی ها هستند. فلفل های رسیده تر زرد و قرمز شیرین تر می شوند که آن ها را به عنوان یک میان وعده مستقل جذاب می کند. یک فنجان فلفل دلمه ی خرد شده تنها ۳۰ کالری دارد و سرشار از مواد مغذی و فیبرها می باشد. آن ها همچنین سلامت هر غذایی که شما می خورید را افزایش می دهند.

منبع غنی از ویتامین کلسیم

همان‌طور که می‌دانیم، استخوان‌ها و دندان‌ها به کلسیم نیاز دارند تا بتوانند وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهند. مصرف آب فلفل‌دلمه‌ای سبز می‌تواند مقدار زیادی کلسیم را به بدنتان برساند.

منبع عالی از ویتامین B۶ و منیزیم

ترکیب ویتامین B۶ و ماده معدنی منیزیم باعث کاهش سطح اضطراب، به‌ویژه اضطراب ناشی از علائم قبل از قاعدگی می‌شود. ویتامین B۶ بخاطر ادرارآور بودنش به کاهش نفخ کمک‌کرده و از زیادی فشارخون جلوگیری‌می‌کند.

مفید برای پوست و مو

خاصیت فلفل دلمه را بشناسید. ، نوشیدن آب فلفل‌ دلمه‌ ای سبز می‌تواند برای پوست شما مفید باشد. موادمغذی موجود در این نوشیدنی می‌تواند به ایجاد کلاژن در پوست کمک کند. تا پوست شما سالم و قوی بماند. آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین C موجود در آب فلفل‌دلمه‌ای با همکاری هم آسیب‌های ناشی از اکسیداسیون رادیکال‌های آزاد بر بدن را جلو گیری می‌کنند. از دیگر مزایای آب فلفل‌دلمه‌ای این است که می‌تواند رفع ضعف کند و همچنین می‌تواند پوست را از شر انواع بیماری‌ها چون آکنه و عفونت‌های مختلف حفظ کند.

اگر می‌خواهید از داشتن موهای زیبا لذت ببرید، نوشیدن آب فلفل‌دلمه‌ای سبز را از یاد نبرید. این نوشیدنی سرشار از ویتامین c است که می‌تواند به جذب آهن بدن کمک کند و به ریشه موهایتان اکسیژن برساند. این کار موثر خواهد بود، چرا که از آسیب دیدن و تقسیم شدن موها جلوگیری می‌کند. این نوشیدنی برای کسانی که دچار ریزش مو هستند، توصیه می‌شود.

خواص سم‌ زدایی فلفل دلمه ای

از دیگر خاصیت فلفل دلمه در تمیزکردن غشای مخاطی گرفته‌شده در بینی و ریه‌ها کمک‌کرده و سموم را از طریق عرق دفع‌ می‌کند.

ویتامین C یکی دیگر از خاصیت فلفل دلمه

فلفل دلمه سرشار از ویتامین C است. درواقع، حاوی دوبرابر ویتامین C موجود در مرکبات است. یک فنجان فلفل دلمه خردشده بیشتر از ۱۰۰ درصد مقدار مجاز روزانه (RDA) آنتی‌اکسیدان ویتامین C را که برای سلامت بافت و سیستم ایمنی ضروری است تامین‌می‌کند.

ویتامین A در فلفل دلمه ای

ویتامین A برای بینایی، تولید سلول قرمز خون و سیستم ایمنی سالم ضروری است. یک فنجان فلفل دلمه خردشده بیشتر از مقدار موردنیاز روزانه ویتامین A را تامین‌می‌کند. فلفل دلمه سبز حاوی ۵۵۱ واحد بین‌المللی ویتامین A در هر ۱۴۹ گرم است در حالی که فلفل دلمه قرمز ۴۶۶۶ واحد بین‌المللی ویتامین A که براساس یک رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری برابر نیاز روزانه است را تامین‌می‌کند.

کاروتنوئید ها

از دیگر خاصیت فلفل دلمه می توانند به انواع مختلف مواد مغذی کاروتنوئید مانند لیکوپن، لوتئین، کریپتوزانتین، زئاگزانتین، آلفاکاروتن و بتاکاروتن در همه فلفل دلمه‌ها وجوددارند. فلفل دلمه‌های زرد، قرمز و نارنجی سرشار از کاروتنوئید هستند. وجود کاروتنوئیدها به رسیده بودن این سبزیجات بستگی‌دارد.

فیبر بسیار عالی از خاصیت فلفل دلمه ای است.

از فواید فلفل دلمه ای می توانند به فیبر اشاره کرد. مصرف فیبر برای گوارش ضروری است و خطر یبوست و هموروئید را کاهش‌می‌دهد. توصیه روزانه فیبر ۲۱ تا ۲۵ گرم برای زنان و ۳۰ تا ۳۸ گرم برای مردان است. یک فنجان فلفل دلمه سبز حدود ۲.۵ گرم فیبر را تامین‌می‌کند.

خاصیت فلفل دلمه ضد باکتری و ضد قارچ

محتوای ضدباکتریایی و ضدقارچی موجود در آب فلفل‌دلمه‌ای سبز می‌تواند به ما کمک کند، تا از شر انواع عفونت‌ها در امان باشیم. نوشیدن آب فلفل دلمه‌ای برای ورزشکاران هم، توصیه می‌شود.

حفاظت از چشم

آب فلفل‌دلمه‌ای سبز برای سلامت چشم بسیار مفید است. این گیاه منبع خوبی از آب است که می‌تواند چشم شما را سالم نگه دارد. در ضمن مصرف آب فلفل‌دلمه‌ای سبز می‌تواند چشمتان را در برابر بیماری‌هایی نزدیک بینی نیز حفظ کند.

فواید پتاسیم در فلل دلمه ای

خاصیت فلفل دلمه منبع بزرگی از پتاسیم است. این ماده معدنی به حفظ تعادل مایعات و موادمعدنی در بدن کمک‌می‌کند. عملکرد ماهیچه را افزایش‌داده و فشارخون را تنظیم‌می‌کند.

فواید ضد سرطان

فلفل دلمه به خاطر سرشاربودن از آنتی‌اکسیدان و موادمغذی ضدالتهاب، فواید ضدسرطانی زیادی دارد. خطر سرطان بخاطر التهاب مزمن بیش‌ازحد و تنش اکسیداتیو مزمن ناخواسته افزایش‌می‌یابد. این عوامل می‌توانند با مصرف منظم فیتونوترینت‌های(غذاهای گیاهی) دارای آنتی‌اکسیدان و خواص ضدالتهاب خنثی‌شوند. علاوه‌براین، فلفل دلمه همچنین حاوی ترکیبات سولفور محافظ سلامت نیز هست. آنزیم‌های فلفل دلمه به جلوگیری از سرطان معده و مری کمک‌می‌کنند. لیکوپن کاروتنوئید در جلوگیری از سرطان پروستات، مثانه، رحم و پانکراس موثر است.

کمک به رشد مو

با نوشیدن آب فلفل‌دلمه‌ای سبز گردش خون در نواحی روی پوست مانند سر و ریشه موها افزایش می‌یابد. این بدان معنی است که ما می‌توانیم رشد سریع‌تر موهای خود را تجربه کنیم. چرا که فلفل دلمه‌ای مثل یک شبیه ساز رشد مو عمل می‌کند.

همه این موارد و به اضافه شاید بسیاری دیگر خاصیت فلفل دلمه است که می توانند گفت یکی از پرخاصیت ترین خوراکی های فصل تابستان است. که می توانید آن را در سبد غذایی هفتگی و روزانه خود قرار دهید و خاصیت فلفل دلمه ای نهایت استفاده کنید.