کلم بروکلی

خاص کشف شده جدید کلم بروکلی را بشناسید

خاص کشف شده جدید کلم بروکلی را بشناسید

طبق تحقیقات جدید پزشکان خواص جدید از کلم بروکلی نیز یافت شده است که در این مطلب سایت نازشو ما برای شما منتشر کردیم. بسیاری از شما با فواید کلم بروکلی تا حدی آشنا هستید و می دانید که کلم بروکلی یک ماده غذایی بسیار مفید است که در سبد غذایی بسیاری از خانواده ها خالی می باشد و ایرانی باید بیشتر این ماده غذایی را استفاده کنند از همین رو لازم است تا خواص کلم بروکلی بیشتر آشنا شوند همچنین غذا هایی که با این نوع سبزیجات نیز تهیه می شود را به شما معرفی کنیم و نحوه پخت و بسیار از موارد به شما معرفی کنیم سایت ما در این راستا تلاش می کند و امیدواریم با این نوع مطالب شاهد افزایش استفاده از کلم بروکلی باشیم در ادامه همراه ما باشید.

تحقیقات جدید درباره این ماده غذایی نشان می دهد.

طبق گفته های جدید محقیق اند و طبق آزمایش ها نشان داده شده است که هر چه مردان بیشتر در سبد غذایی خود کلم بروکلی و کلم فندقی مصرف کنند خطر سرطان روده بزرگ و راست‌ روده در آنان کمتر می‌شود. کلم بروکلی با کاهش شیوع سرطان‌ دهان، معده، پروستات معده و مثانه مرتبط است، بروکلی سرشار از فیبر و موادمغذی بوده و به دلیل کم کالری بودن این ماده غذایی برای لاغری مفید است و احساس سیری طولانی مدت به فرد می دهد،

بروکلی دارای ماده‌ای بنام سولفورافان است که تعداد، اندازه و تکثیر تومور‌های سرطانی را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد. بروکلی که بسیار مورد علاقه گیاهخواران است اما باید توجه بیشتری هم سایر افراد به بروکلی داشته باشند.

از جمله ویتاومین های کلم بروکلی که سرشار از آن هستندمی توانند گفت دارای مقادیر زیادی فیبر ، کاروتنوئید، ویتامین ث، فیبر و بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین آ) است و یک آنتی‌اکسیدان قوی به‌ شمار می‌آید، کلسیم موجود در بروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است.

مصرف روزانه بروکلی از بیماری آرتریت، ورم مفاصل و بیماری های قلبی جلوگیری و به حفظ سلامت روده و دستگاه گوارش کمک می کند، برخی از این خواص در سایر انواع کلم و سبزیجات برگ سبز نیز وجود دارد، به طور کلی، مصرف سبزیجات سبز رنگ به حفظ سلامت قلب کمک می کند. همه این موارد از خاصیت های مهم کلم بروکلی است که امیدواریم بعد از خواندن این مطلب حتما به فکر این باشید که بیشتر از ماده غذایی استفاده کنید و سلامت خانواده خود را بالا تر ببرید.