قبل از ازدواج

خانم ها قبل از ازدواج این موارد را بررسی کنید.

خانم ها قبل از ازدواج این موارد را بررسی کنید.

ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر خانمی است پس باید قبل از ازدواج بسیار فکر کنند چون یک ازدواج درست می تواند آینده آن ها را بسازد یا می شود گفت که می تواند آینده آن ها را خراب کند. پس هر دختری باید قبل از ازدواج در انتخاب شوهر خود بسیار دقت داشته باشد. بخاطر همین ما در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو برای شما مطلبی جمع آوری کردیم که در آن ویژگی های مردانی ازدواج با آن اشتباه بزرگ می تواند برای شما باشد را در این مطلب منتشر کردیم که در انتخاب شریک زندگی هر دختری می تواند به او کمک کند. اما قرار نیست اگر مردی یکی از این 12 ویژگی ها داشت انتخاب مناسبی برای ازدواج نیست بلکه شما باید یک شناخت کافی پیدا کنید. و فقط به یکی ویژگی توجه نکنید چون همه انسان ها خوبی ها و بدی های دارند که ازدواج می تواند فرد را کامل کند و شما بلاخره در زندگی باید با یکسری چیز ها کنار بیاید اما اگر مردی تمام ویژگی های گفته شده را دارد نمی تواند انتخاب درستی برای شما باشد. ما هر کدام از ویژگی ها را با توضیح برای شما منتشر کردیم. که شما در رابطه قبل از ازدواج اگر دیدی فردی بسیار از ویژگی ها را دارد و ممکن است بعد ازدواج هم به این کار ها ادامه دهد آن موقع است که باید با یک مشاوره در این باره مشورت کنید. اما بعضی از ویژگی ها انقدر بد و غیرقابل تحمل هستند که حتی با یک مشورت ساده از پدر مادر هم می شود فهمید که فرد مورد نظر کیس مناسبی برای ازدواج نیست. همه این موارد گفته شده را بعد از خواندن مطلب بهتر متوجه خواهید شد. مشاوره ها درست می تواند در آینده شما بسیار مهم باشد این اتفاق مهم زندگیتان را جدی بگیرد. ازدواج یک روز ، یک سال نیست پس باید خوب فکر کنید. در ادامه ما را همراهی کنید. با این موارد که قبل از ازدواج باید بررسی کنید آشنا شوید.

1- دبیرستانی لباس می‌پوشد.

این مورد شاید خیلی برای خود خانم ها قبل از ازدواج مهم باشد و آن به این مورد بسیار اهمیت می دهند و به آن نیز توجه می کنند. اگر مرد موردنظر شما همچنان مانند دوران دبیرستان لباس می‌پوشد، نشان‌دهنده‌ی آن است که طرز فکر او هنوز در همان سطح است. آیا به‌نظر شما یک پسر دبیرستانی برای ازدواج آماده است؟ آیا او اصلا درباره‌ی ازدواج فکر می‌کند یا در موردش حرف می‌زند؟ به‌طور جدی با او صحبت کنید و بپرسید که در ۵ سال آینده چه برنامه‌ای برای خودش دارد؛ با این کار متوجه خواهید شد که آیا به این زودی‌ها ازدواج می‌کند یا نه.

2- مرد پرکار ، علاقه زیاد به کار

شاید این یکی از ویژگی های خوب بعضی از افراد باشد اما بعضی اوقات این ویژگی مثبت می‌تواند به یک مانع در مسیر رابطه‌ی شما تبدیل می شود. یک مرد بسیار پرکار ممکن است آن‌قدر به شغل و آینده‌اش در آن حرفه متعهد باشد که نتواند به این زودی‌ها به ازدواج و تشکیل خانواده فکر کند. به‌احتمال زیاد دلیلش این است که آن‌قدر سرگرم انجام کارهای لازم برای پیشرفت در شغلش است که وقت یا ظرفیت ذهنی کافی را برای تمرکز روی خود یا رابطه‌اش ندارد.

3- مردی که در اغلب اوقات بدون شما بیرون می‌رود

برای یک زوج بسیار عادی است که زمان‌های مخصوص به خودشان را داشته باشند و در تمامی اوقات با هم نباشند، با این حال اگر طرف مقابل شما در اکثر مواقع به‌تنهایی بیرون می‌رود و از شما نمی خواهد که همراهی‌اش کنید، این می‌تواند یک علامت هشدار باشد. به‌علاوه یک مرد باید بخواهد شما را به دوستان و آشنایانش نشان دهد و با دوستان و اطرافیان شما نیز آشنا شود تا ببیند که آیا زوج مناسبی هستید یا خیر. اگر احساس می‌کنید که شما را پنهان می‌کند و دوست ندارد در جمع‌های دوستانه‌اش حاضر شوید، در اغلب موارد به این معناست که شما و این رابطه برای او چندان جدی نیستید. ممکن است در حال خیانت به شما باشد یا شاید اصلا علاقه‌ای به بودن در این رابطه ندارد.

4- مردی که بیشتر از درآمدش خرج می کند.

مردان ولخرج ، خرج کردن بدون اینکه آینده را در نظر بگیرد می تواند یکی ویژگی خیلی بد در هر شخصی باشد چه خانم و چه آقا پس باید آن را جدی بگیرد. اشخاصی به اندازه خرج می کنند و از خرید لذت می برند مشکلی ندارند اما کسی که تمام حقوق ماهیانه‌ اش را با ولخرجی از دست می‌دهد، به فکر آینده‌ی خود نیست. چنین مردی نه‌تنها از لحاظ مالی در مورد آینده‌اش فکر نمی‌کند بلکه در درازمدت نیز برنامه‌ی خاصی برای آینده ندارد. او برای برپایی مراسم عروسی و حتی خرید حلقه‌های نامزدی باید مقداری پول داشته باشد. اما اگر نمی‌تواند ماهیانه هیچ مقدار پولی پس‌انداز کند، آنگاه پول خرید حلقه‌ یا مراسم عروسی را از کجا خواهد آورد؟ پاسخ ساده است؛ او نه تنها حلقه نمی‌خرد بلکه اصلا به ازدواج فکر هم نمی‌کند.

5- مردی که دائما شغلش درحال تغییر است.

داشتن شغل ثابت در جامعه امروزی بسیار سخت است و نمی توانند از همه انتظار داشت که شغل ثابت داشته باشند. و در این قسمت منظور این نیست که هرکس شغل ثابت ندارد کیس مناسبی برای ازدواج نیست بلکه منظور این است که فردی به علت داشتن مشکلی مدام شغل خود ار بی دلیلی تغییر می دهد. اگر یک مرد دائما از شغلی به شغل دیگر می رود و یا بیکار است، این یک علامت هشدار برای شماست. چنین فردی نه‌تنها نمی‌تواند یک شغل ثابت داشته باشد بلکه شاغل‌ بودن از نظر او یکی از فاکتور های مهم زندگی‌ اش به‌حساب نمی‌آید. با جدی نگرفتن مسئله‌ی مهمی مانند پول درآوردن ، او چرا باید به ازدواج فکر کند یا طرف مقابلش را جدی بگیرد؟

6- مردانی که بیش از حد به مسافرت رفتن عادت دارند.

چرا قبل از ازدوج این مورد را باید جدی گرفت ؟ میل به سفر یک امر کاملا طبیعی است ولی مردانی که به مسافرت اعتیاد دارد، به‌ احتمال زیاد نمی‌خواهد به این زودی‌ها تشکیل خانواده دهد یا اصلا شاید هرگز چنین قصدی نداشته باشد. یک خانم با توجه به شغل و شرایطی که دارد، ممکن است نتواند او را در سفر های پی‌در‌پی‌اش همراهی کند. این باعث می‌شود که حضور آن زن روز به‌ روز کم‌رنگ‌تر شود و آن رابطه خیلی زود به انتها برسد.

7- مردانی که با خانم های دیگر بیش‌ ازحد گرم می‌گیرد.

روابط عمومی خوب رفتار مناسب با افراد چه مرد چه زن می تواند یکی از ویژگی های خوب باشد ولی مردی که با زن‌های اطرافش بیش‌از حد گرم می‌گیرد، به این زودی‌ ها قصد ازدواج ندارد. دلیلش این است که اگر در مورد طرف مقابلش واقعا جدی بود، می‌توانست از این کار دست‌ بردارد و فقط با همان زن حرف بزند و شوخی کند. درحالی‌که شوخی و سرزندگی ایرادی ندارد اما مردی که در یک رابطه‌ی جدی است، نباید به‌هیچ‌وجه با زنان دیگر رفتاری گرم و صمیمانه داشته باشد. این یک علامت هشدار بزرگ قبل از ازدواج است.

8- آقایانی که پیش از شما با خانم های بسیار زیادی در ارتباط بوده است

از این نکته با اینکه گذشته مهم نیست و آینده مهم است نگذرید و آن را جدی بگیرد. می‌دانم که دارید چه فکری می‌کنید؛ حتما می‌گویید که همه‌ی ما در این زمینه گذشته‌ای داریم. اما آیا به‌نظر شما می‌توان به مردی که روابط بسیار زیادی در گذشته داشته است، اعتماد کرد؟ هنگامی‌که روابط گذشته‌ی یک مرد آن‌قدر زیاد هستند که نمی‌توانید از آنها سر دربیاورید، می‌تواند یک علامت هشدار باشد که او فرد متعهدی نیست. شما باید کنجکاو شوید که چرا همه‌ی روابط قبلی او که کم هم نیستند، به شکست منجر شده‌اند. آیا او به طرف مقابلش خیانت کرد؟ آیا پس از یک مدت طولانی همچنان تعهدی به آن رابطه نداشت؟ آیا به دخترهای قبل از شما گفته است که قصدش ازدواج نیست؟ به‌علاوه با وجود دخترهای بسیار زیادی که قبلا در زندگی او بوده‌اند، قطعا این احتمال وجود دارد که بخواهد به یکی از روابط گذشته‌اش برگردد. بنابراین یادتان باشد که اگر به‌دنبال فرد مناسب برای ازدواج هستید، از مردانی که روابط قبلی متعددی داشته‌اند، دوری کنید.

9- پسر های  که در مورد آینده‌ی رابطه‌ تان هیچ صحبتی نمی‌کند

شاید یکی از ویژگی های که همه شما از آن نگران هستید و خودتان بسیار شک دارید همین مورد است. اگر پسری به‌هیچ‌ وجه در مورد آینده و برنامه‌هایی که در ذهنش دارد با شما صحبت نمی‌کند، یعنی به احتمال بسیار فروان تمایلی زیادی به ازدواج با شما ندارد. چنین مردی چون به هیچ‌چیز متعهد نیست، می‌تواند به زندگی باب‌ میلش ادامه دهد، بدون آنکه هیچ‌گونه احساس مسئولیتی در قبال شما داشته باشد. برای زنی که در آینده‌ی نزدیک به‌دنبال ازدواج است، این یک علامت هشدار جدی به‌حساب می‌آید. یک رابطه‌ی سالم باید شامل گفت‌وگوهای مستقیم و صادقانه در مورد اهداف و برنامه‌های آینده‌ی دو طرف باشد.

10- مردی که به رابطه قبلی خودش زیاد اشاره می کند.


برخی صحبت های درباره رابطه قبلی هر مردی می تواند نشان رو راستی آن فرد باشد و خیلی دلایل دیگر اما اگر این کار را بیش‌از حد و به دفعات زیاد انجام می‌دهد، می‌تواند یک علامت هشدار باشد. اگر طرف مقابل شما دائما به رابطه‌ی قبلی‌اش فکر می‌کند، نشانه‌ی آن است که برای تعهد به شما آمادگی لازم را ندارد. وقتی مرد موردنظر شما مدام در مورد رابطه‌ی قبلی‌ اش صحبت می‌کند، یعنی برای شما یا احساسات‌ تان هیچ احترامی قائل نیست.

11- فردی که اصلا بچه دوست ندارد

یکی مورد های که در ابتدا کسی آن را جدی نمی گیرد. از موارد درحالی‌که این مورد به این معنا نیست که چنین مردی قصد ازدواج ندارد اما نشانه‌ی آن است که برای یک رابطه‌ی جدی به‌هیچ‌ وجه آماده نیست. شما باید در مورد برنامه‌ها و اهداف آینده‌ی او به‌طور جدی صحبت کنید و اگر متوجه شدید که تمایلی ندارد در مورد آینده صحبت کند، یعنی احتمالا به این زودی‌ ها قصد ازدواج ندارد. در جامعه الان شاهد هستیم که زوج های ابتدا باهم به این توافق می رسند که بچه دار نشوند اما شاید در آینده به مشکل می خورند اگر هر دو طرف به این باور هستید بهتر است قبل از ازدواج مشاور بروید تا راهنمایی کاملی به شما کند و شما را با عاقبت این کار نیز آشنا کند شاید تصمیم دیگری بگیرد.

12-  وابستگی بسیار زیاد مرد  به مادرش

این مورد تا یک حد بسیار خوب است یعنی حتی یک باوری وجود  دارد که کسی فرزند خوبی برای مادرش است می تواند شوهر بسیار مناسبی برای هر زنی باشد. دوست داشتند و ارتباط و وابستگی به مادر یک امر کامل طبیعی است و چه موقع به مشکل تبدیل می شود. اما آیا رابطه‌ی یک مرد با مادرش می‌تواند بر زندگی عشقی‌ او تأثیر منفی بگذارد؟ بله، اگر طرف مقابل شما تمام اسرار زندگی‌اش را با مادرش درمیان می‌گذارد و بدون اجازه‌ی او آب هم نمی‌خورد، این یک زنگ خطر جدی برای شماست. چنین مردی چه نیازی به نامزد یا همسر دارد؟ پس این مبحث دو جنبه مثبت و منفی دارد.

خوب فکر کنم با بسیاری از موارد بالا موافق بوده باشد اما هر کدام از آن می تواند نکته بسیار جدی باشد اگر خیلی از موارد ذهن شما را درگیر کرده است بهترین راه مشاوره قبل از ازدواج است که خیلی ها آن را جدی نمی گیرند اما این کار را انجام دهید شاید بسیار در زندگی شما تاثیرگذار باشد و برای شما یک آینده بسیار خوب بسازد و یک هزینه کوچک را انتخاب کنید تا یک تجربه اشتباه بزرگ را که هزینه به مراتب بیشتری برای شما دارد. انتخاب مشاور ازدواج خوب هم بسیار موثر است پس روی آن هم پرسش کنید و یک مشاور خوب را انتخاب کنید. مشاوره ازدواج هم پس جدی بگیرد که می تواند به شما کمک کند تا یک ازدواج موفق داشته باشید.