خرما پلو

خرما پلو خوشمزه را در خانه تهیه کنید.

خرما پلو خوشمزه را در خانه تهیه کنید.

اگر همراه چند وقت گذشته وب سایت نازشو بوده باشید متوجه شده اید که ما دستور تهیه غذا های که دارای فواید بسیار هست را در ردیف انتشار سایت قرار دادیم و تنها هدف اینا کار متنوع کردن سفره غذایی خانواده و همچنین افزایش فواید غذا های مفید است شاید بسیار از غذا خوشمزه باشند اما خواص آن زیاد نباشد اما این غذا هم بسیار خوشمزه است و بسیار خواص دارد و این را می توانید از مواد اولیه آن نیز متوجه شوید این غذا بسیار کم تهیه می شود اما اگر یکبار آن را امتحان کنید مطمن اند در برنامه غذایی خود جایی برای آن باز می کنید. ما در ادامه این پست آزموشی آشپزی شما با اولیه تهیه این غذای خوش طعم و مزه آشنا می شوید و در بخش دوم هم با دستور تهیه خرما پلو آشنا می شوید و آن را یاد خواهید گرفت.

مواد لازم برای تهیه خرما پلو

300 گرم گوشت چرخ کرده
4 پیمانه برنج
150 گرم عدس
1 عدد پیاز
به میزان لازم نمک،فلفل،زردچوبه و دارچین
200گرم کشمش پلویی
روغن به میزان لازم
مقداری گردو برای تزیین (در صورت تمایل)
200 گرم خرمای بدون هسته

طرز تهیه خرما پلو خوشمزه

در گام اول کار شما چند کار باید انجام دهید اول پیاز را پوست بکنید و به شکل خلالی برش بزنید .در تابه ای پیاز را با مقداری روغن سرخ کنید.وقتی پیاز درست شد،گوشت چرخ کرده را با کمی نمک ،فلفل و زردچوبه اضافه کنید و در قابلمه را بگذارید تا گوشت بپزد. کشمش را در تابه ای جداگانه با کمی روغن تفت دهید و سریع از روی حرارت بردارید و کناری بگذارید .عدس در مقداری آب بپزید.مقداری از عدس را برای تزیین کنار بگذارید.خرما را هم در کمی روغن تفت دهید.

گام دوم تهیه این غذای خوشمزه این است که شما برنج را به روش معمول آبکش کنید.یکی دو دقیقه قبل از آبکش کردن رشته پلویی را به آب جوش اضافه کنید.بعد از نرم شدن رشته پلویی میتوانید آنها را آبکش کنید. و در ادامه کف قابلمه را مقداری روغن بریزید.حالا به ترتیب یه لایه برنج و رشته بعد روی آن یک لایه عدس و کشمش بریزید.در هر بار،روی لایه گوشتی کمی دارچین بپاشید.به همین صورت ادامه دهید تا قابلمه پر شود. برنج را به مدت نیم ساعت تا 45 دقیقه دم کنید،پلوی آماده را در ظرف مورد نظر بکشید و با عدس ،مایه گوشتی ،کشمش،خرما و گردو تزیین کنید. خوب امیدواریم در پایان این غذا خوشمزه به راحتی توانست باشید تهیه کرده باشید و لذت برده باشید.