خواص تخمه آفتابگردان

خواص تخمه آفتابگردان خوشمزه

خواص تخمه آفتابگردان خوشمزه

برای شما در یکی دیگر از پست های وب سایت نازشو در دسته سلامت قصد داریم خواص تخمه آفتابگردان خوشمزه را قرار دهیم. تخمه آفتاب گردان دارای خواص بسیار زیادی است که بسیاری از ما با آن آشنا نیستیم و همین دلیل بسیار خوبی شد که ما بخواهیم درباره این موضوع مطلبی را گردآوری کنیم. تخمه آفتابگردان به دو صورت روغن و و دانه اش قابل استفاده برای ما می باشد. ما برای شما تلاش کردیم یکی از بهترین مطالب را برای شما منتشر کنیم.

فیبر

یکی از خواص تخمه آفتابگردان این است که دارای فیبر است که بسیار به درمان یبوست کمک می کند و دیگر می دانید چقدر فیبر برای بدن لازم است و تخمه آفتابگردان منبع بسیار خوبی از فیبر است.

 محافظت از بدن

همچنین این روغن تاثیر قابل توجهی بر افزایش سیستم ایمنی بدن داشته و ان را قادر میسازد تا در مقابل حملات عفونیایی مقاوت کند.روغن آفتابگردان با تقویت دیواره غشایی پوست از ورود باکتری ها و ویروس ها به بدن جلوگیری خواهد کرد.

خواص تخمه آفتابگردان

مفید برای مغز

یکی دیگر از خواص تخم آفتابگردان ، در مطالعات متعددی اثبات‌ شده است که دانه‌های آفتابگردان می‌توانند روی مغز شما تاثیر آرامبخشی داشته باشند و همچنین باعث بهبود خلق‌وخوی شما شوند. این ویژگی از دانه‌های آفتابگردان به‌دلیل محتوای بالای تریپ توفان موجود دردانه‌های آن است. هنگامی‌که شما مواد غذایی حاوی تریپتوفان را مصرف می‌کنید، به‌طور موثر تولید سروتونین در مغز خود را افزایش می‌دهد که یک انتقال‌دهنده عصبی است. سروتونین تنش را کاهش می‌دهد، درنتیجه ایجاد احساس آرامش می‌کند. محتوای کولین در این دانه‌ها نقش مهمی در عملکرد حافظه و بینایی ما دارد.دانه‌های آفتابگردان دارای مقادیر بالایی از بتایین هستند که به‌طور مؤثر در برابر بیماری‌های قلبی عروقی مانند فشارخون بالا محافظت می‌کند. علاوه بر این، حضور آرژنین در این دانه‌ها نیز در داشتن قلبی سالم موثر است.

خواص تخمه آفتابگردان

دارای منبع خوبی از ویتامین E

تخمه آفتابگردان غنی از ویتامین E است که یک جزو حیاتی از نیازهای تغذیه‌ای روزمره شما است. این بذرها آنتی‌اکسیدان‌های عالی هستند که گسترش گسترده رادیکال‌های آزاد را در بدن انسان متوقف می‌کنند، زیرا رادیکال‌های آزاد می‌توانند منجر به آسیب و بیماری‌های مختلف در سلول‌های بدن ما شوند. دانه‌های آفتابگردان غنی از ویتامین E هستند که در عملکرد مناسب سیستم گردش خون کمک می‌کند.دانه‌های آفتابگردان همچنین به کاهش خطر بیماری‌های قلبی و دیابت کمک می‌کنند. سلنیوم موجود دردانه‌های آفتابگردان آسیب سلولی را تعمیر می‌کند و سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد.

خواص تخمه آفتابگردان

مفید برای استخوان‌ها و عضلات

گل آفتابگردان و متعاقب آن تخمه آفتابگردان حاوی ریزمغذی‌های فراوانی هستند. آهن دردانه‌های آفتابگردان اکسیژن را به عضلات شما می‌دهد، درحالی ‌که روی به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند و از سرفه و سرماخوردگی جلوگیری می‌کند. منیزیم برای داشتن استخوان‌هایی قوی و تولید انرژی نیز ضروری است. تقریبا ۲/۳ منیزیم در بدن انسان در استخوان ذخیره می‌شود. منیزیم به استخوان‌ها در ساختار و قدرت فیزیکی آنها کمک می‌کند، درحالی که منیزیم باقی ‌مانده بر روی سطح استخوان‌ها یافت می‌شود که به‌صورت موردنیاز بدن مورداستفاده قرار می‌گیرد. محتوای منیزیم بالا دردانه‌های آفتابگردان باعث کاهش فشارخون شما می‌شود. درنتیجه احتمال وقوع حمله قلبی یا سکته مغزی را در شما کاهش می‌دهد.

امیدواریم از خواندن این مطلب اطلاعات بسیار خوبی بدست آورده باشید و آن را حتما با دوستان خود به اشتراک بگذارید.