خواص روغن بادام شیرین

خواص روغن بادام شیرین بصورت خلاصه بشناسید

خواص روغن بادام شیرین بصورت خلاصه بشناسید

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو در دسته سلامت می خواهیم موضوع خواص روغن بادام شیرین را منتشر کنیم. یک روغن گیاهی که امروز در فضای مجازی خواص کوتاهی از آن منتشر می شود. ما در اینجا نگاهی کلی ترین به این روغن و خواص آن خواهیم داشت که می تواند به شما کمک کند که بیشتر و بهتر با با فواید روغن بادام شیرین آشنا شوید.

این روغن گیاهی به رنگ زرد کمرنگ و تقریبا بدون رایحه و با بافت سبک است که با فشردن میوه Prunus amygdalus var. dulcis بدست می آید. روغن بادام به دلیل داشتن چندین زیبایی شناسی و خاصیت سلامتی، قرن ها شناخته شده است. این نرم کننده عالی است که از پوست محافظت و تغذیه می کند. علاوه براین به رفع خارش، درد، خشکی و التهاب پوستی مانند اگزما کمک می کند. همچنین این روغن به دلیل داشتن اسید چرب های مهم و مفید، فوائد بسیاری برای آن در محافظت از قلب و سیستم ایمنی بدن گزارش شده است.

 

خواص روغن بادام شیرین

روغن بادام برای انواع پوست مخصوصا پوست های خشک مناسب است. روغن ارگانیک به دست آمده از آن سرشار از اسیدهای چرب ضروری، امگا 9 یا اسید اولئیک (62-86 درصد) ، امگا 6 یا اسید لینولئیک (20-30درصد) و امگا 3 یا اسید لینولنیک ( 0.5 درصد) است.

در صد گرم مغز بادام شیرین خشک شده آب( 7/4 گرم )، انرژی( 598 کالری)، پروتئین( 6/18 گرم)، روغن های اشباع نشده (2/54 گرم)، نشاسته( 5/19 گرم)، کلسیم( 320 میلی گرم)، فسفر( 500 میلی گرم)، آهن( 7/4 میلی گرم)، پتاسیم( 770 میلی گرم)، ویتامین ب1(25/0 میلی گرم)، ویتامین ب 2(9/0 میلی گرم) و ویتامین ب 3( 5/3 میلی گرم) یافت می شود.

خاصیت و موارد مصرف روغن بادام شیرین

فشار خون و سطح کلسترول را تنظیم می کند. سیستم ایمنی و هضم را بهبود می بخشد. حافظه را تقویت کرده و سیستم عصبی را تقویت می کند. به گردش خون کمک می کند درد و فشار عضلانی را تسکین می دهد. خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. به حفظ سلامت روده بزرگ و روده و سلامت پوست و مو کمک می کند.