خواص شربت پولک یا پلک

خواص شربت پولک یا پلک

خواص شربت پولک یا پلک

برای شما در یکی دیگر از مطالب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو برای شما خواص شربت پولک یا همان پلک را برای شما قرار دادیم این شربت فوق العاده خوشمزه که در مطلبی جدا تهیه آن را برای شما منتشر کردیم و در انتهای مطلب هم لینک آن را برای شما قرار دادیم. این نوشیدنی گیاهی بسیار خوشمزه به گفته یکی از کارشناسان حوزه طب سنتی ایران دارای ویتامین‌ های A، B، C، E، سدیم، گلوکز ، کربوهیدرات ، پتاسیم، قند ساکاروز،،، پروتئین، منیزیم، منگنز، آهن، فیبر،فراکتوز، اسیدفولیک، فسفر، روی (زینک)، فلاونوئیدها، تیمول، ، کلسیم ، آلفاپینن، بتاپینن و غیره است. این مطلب از مصاحبه آقای حیدرعظمایی با یکی از خبرگزاری ها برای شما بازنشر شده است در ادامه همراه ما باشید.

تهیه شربت پرخاصیت ایرانی

از خواص اصلی این شربت  این است که یک آنتی بیوتیک گیاهی است و تاثیر چشمگیری در رفع عفونت‌های بدن از جمله سینوس‌ها، معده، ریه، روده، گوش و رحم دارد.

و همچنین خاصیت ضدویروسی و ضدباکتری دارد و به درمان روماتیسم مفصلی کمک می‌کند.

همچنین کارشناس اضافه کرد مصرف این شربت موجب رفع مشکلات تنفسی می‌شود؛ لذا سرماخوردگی، برونشیت، آسم و سرفه را برطرف می‌کند.

از دیگر خواص شربت پلک است که این نوشیدنی به بخاطرداشتن ویتامین‌های A، E و C خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و از آن در برابر انواع بیماری‌ها مخصوصا سرطان‌ها محافظت می‌کند.

شربت گیاهیخواص شربت پولک یا پلک

آقای حیدر عظمایی از دیگر خواص این شربت گفت که به رفع التهابات بدن، رفع دردهای قاعدگی، رفع سردرد، کنترل قند، فشار و چربی خون اشاره کرد.و همچنین این نوشیدنی به علت آرامبخش است و موجب کاهش استرس، اضطراب و افسردگی می‌شود؛ لذا برای افراد مبتلا به این عارضه‌ها بسیار مفید است.

و در ادامه این کارشناس طب سنتی فرمود که مصرف این شربت مشکلات گوارشی از جمله دل‌درد، دل‌پیچه، تهوع و استفراغ را برطرف می‌کند.

مضرات و منبع مصرف این شربت

مصرف این شربت برای زنان باردار ممنوع است.

برای آشنایی برای تهیه شربت پلک یا پولک اینجا کلیک کنید و با دستور تهیه این نوشیدنی طب سنتی آشنا شوید و امیدواریم که این مطلب گردآوری شده مورد توجه شا قرار گرفته باشد.

طرز تهیه شربت پولک یا پلک