خوراک با مرغ

خوراک با مرغ و سبزیجات مخصوص

در این پست در دسته آشپزی سایت نازشو می خواهیم به شما آموزش تهیه خواراک با مرغ و سبزیحات مخصوص را نیز آموزش دهیم. طرز تهیه خوراک مرغ و سبزیحات کمی مخصوص تر از شاید تمامی دستوراتی باشد که تا بحال آن را خوانده اید برای اینکه ما سعی کردیم این غذا خوشمزه را کمی مخصوص تر نیز تهیه کنیم. تهیه خوراک مرغ با سبزیجات نیز بسیار راحت است فقط لازم است مواد اولیه تازه را انتخاب کنید و همچنین تمام گفته شده در این پست را نیز آماده کنید بعد شروع به تهیه این خوراک خوشمزه کنید. ما بار این توصیه را به دوستان بازدید کننده از مطالب آشپزی کرده ایم که برای اینکه بتوانید کامل مطلب آموزشی را درک کنید بهتر است کامل دو بار این مطلب را بخوانید. یک توصیه ای دیگر هم این است که اندازه مواد گفته شده را دقیق رعایت کنید تا در طعم اصلی غذا نیز به مشکل برنخورید و یک خوراک مرغ و سبزیجات خوشمزه نیز تهیه کنید. شما در این مطلب آشپزی نیز ابتدا با مواد لازم برای خوراک با مرغ و سبزیجات مخصوص نیز اشنا می شوید سپس می توانید طرز تهیه خوراک مرغ و سبزیجات را نیز بخوانید.

مواد لازم ، خوراک با مرغ و سبزیجات مخصوص

نان تست: به میزان لازم
سس بشامل: دو پیمانه
پنیر موزارلای رنده شده: 3 پیمانه
زیتون سیاه حلقه حلقه شده: یک پیمانه
فلفل قرمز خرد شده: یک عدد
جعفری خرد شده: دو قاشق غذاخوری
سیر رنده شده: دو حبه
پیاز کوچک خرد شده: یک عدد
سینه‌ی مرغ خرد شده: 2 عدد
هویج رنده شده: 3 عدد
ذرت: یک پیمانه
نمک: یک قاشق چایخوری
زیره: نصف قاشق چایخوری
زردچوبه: نصف قاشق چایخوری
روغن: یک قاشق غذاخوری
خامه‌ی آشپزی: سه قاشق غذاخوری
نخودفرنگی پخته شده: یک پیمانه
فلفل سیاه: نصف قاشق چایخوری
ادویه‌ی مرغ: یک قاشق چایخوری

خوراک با مرغ و سبزیجات مخصوص

در ادامه مطلب خوراک با مرغ و سبزیجات مخصوص می خوانید: شما در ابتدا باید ظرف مناسبی را روی حرارت قرار داده و روغن را داخل آن می‌ریزیم. پیاز و سیر را به روغن افزوده و تفت می‌دهیم.
در ادامه نیز شما باید نمک، فلفل سیاه، ادویه مرغ، زیره و زردچوبه را به آن اضافه کرده و هم می‌زنیم.
در این مرحله هم شما باید سینه‌های مرغ را که به صورت مکعبی خرد کرده‌ایم، به مواد قبلی افزوده و تفت می‌دهیم.
فلفل قرمز، ذرت، نخود فرنگی، هویج رنده شده و خامه و جعفری خرد شده را به مواد قبلی اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می‌دهیم تا سبزیجات، کمی نرم شوند
فر را با دمای 200 درجه‌ی سانتیگراد روشن می‌کنیم.
توصیه می شود که شما ظرف پیرکس مستطیل شکلی را در نظر می‌گیریم و داخل آن را کاملا چرب می‌کنیم.
خوب تا اینجا نیمی از کار تهیه خوراک مرغ و سبزیجات را انجام داده اید. قسمت‌های قهوه‌ای اطراف نان تست را جدا می‌کنیم. یک لایه نان تست در کف ظرف می‌چینیم. مخلوط سبزیجات و مرغ را روی این لایه از نان قرار می‌دهیم.
خوراک مرغ و سبزیجات ، یک و نیم پیمانه از پنیر موزارلا را روی مخلوط سبزیجات و مرغ می‌ریزیم. در ادامه نیز شما باید یک لایه‌ی دیگر از نان تست را روی پنیر می‌چینیم. سس بشامل را روی این لایه می‌ریزیم. برای خوشمزه تر شدن این مرحله فراموش نشود بقیه‌ی پنیر موزارلا را روی این لایه می‌ریزیم و سپس روی آن را با برش‌های زیتون سیاه، تزیین می‌کنیم. ظرف پیرکس را داخل فر به مدت 15 دقیقه قرار می‌دهیم تا پنیرها کاملا ذوب شوند.خوب در انتها امیدواریم که توانست باشید این غذا خوشمزه را به راحتی در منزل تهیه کرده باشید. و از خوردن آن نیز لذت ببرید و همچنین نظرات و پیشنهادات خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید.