خوراک گوجه بادمجان مجلسی

خوراک گوجه مخصوص و خوشمزه

خوراک گوجه مخصوص و خوشمزه

برای شما در این پست از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم دستور تهیه خوراک گوجه مخصوص و خوشمزه را قرار دهیم. خوراک گوجه و به همراه بادمجان را با طعمی متفاوت تر از همیشه تهیه کنید ما روش بسیار مخصوصی را در این مطلب به شما یاد خواهیم داد که بتوانید این خوراک را متفاوت تر از هر وقت دیگری آماده کنید. ما تلاش کردیم در عین سادگی و اینکه مواد زیادی را به غذا اضافه نکنیم آن بطور ویژه تهیه کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

مواد مورد نیاز تهیه خوراک گوجه مخصوص

بادمجان ۵ عدد
گوجه فرنگی ۳ عدد
نمک، فلفل، زردچوبه و روغن به مقدار لازم
زمان لازم برای پخت خوراک ۴۵ دقیقه
پوره گوجه یا رب ۱ قاشق غذاخوری
پیاز بزرگ ۱ عدد
گرد لیمو یا آبغوره ۱ قاشق غذاخوری

خوراک گوجه بادمجان مجلسی

طرز تهیه خوراک گوجه

برای شروع کار تهیه این غذا شما باید در گام نخست بادمجان‌ها را بشویید، پوست بگیرید و آن‌ها را در یک آبکش بگذارید؛ کمی نمک روی آن بپاشید و به مدت ۳۰ دقیقه آن را کنار بگذارید تا استراحت کند و تلخی آن از بین برود. پس از نیم ساعت بادمجان‌ها را بشویید و روی یک دستمال قرار دهید تا آب آن گرفته شود. کمی روغن در تابه بریزید تا داغ شود، سپس هر دو طرف بادمجان‌ها را سرخ کنید. گوجه‌ها را حلقه حلقه کرده و در تابه سرخ کنید.

پیاز را به شکل نگینی خرد کرده و در یک تابه جداگانه تفت دهید؛ سپس پوره گوجه یا رب را به پیاز اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید. ادویه‌ها را نیز به آن بیفزایید. اکنون بادمجان‌های سرخ شده را روی مخلوط پیاز و رب بچینید و گوجه‌های حلقه شده را روی بادمجان‌ها قرار دهید. در ظرف را بگذارید تا خوراک بپزد. در پایان می‌توانید کمی آبغوره یا گرد لیمو به خوراک اضافه کنید. امیدواریم این روش تهیه مورد پسند شما قرار گرفته باشد.