تهیه خورشت کرفس

خورشت کرفس بسیار خوشمزه

خورشت کرفس بسیار خوشمزه

برای شما در این مطلب از سایت نازشو خورشت کرفس بسیار خوشمزه را به شما آموزش دهیم. این خورشت که اگر بخوبی درست نشود اصلا طعم خوبی ندارد نکات پیچیده ای ندارد فقط مواد اولیه خوب اگر در این خورشت استفاده شود قطع طعم نهایی آن خوب خواهد شد مقدار استفاده مواد اولیه هم بسیار مهم است که بسیاری آن را نادیده می گیرند و خورش کرفس آن ها طعم خوشمزه ای پیدا نمی کند ما توصیه می کنیم اگر برای اولین بار این خورشت را تهیه می کنید حتما به همین مقداری که در این پست گفته شده است آن را آماده کنید تا کامل شیوه آماده کردن این خورشت بدست شما بیاید و بعد ها آن را می توانید در مقدار کمتر یا بیشتر تهیه کنید در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورشت کرفس بسیار خوشمزه

پیاز خرد شده۲ عدد
نمک و زعفران و روغن به مقدار لازم
گوشت خورشتی۱ کیلوگرم
جعفری خرد شده۲ لیوان
کرفس (ساقه) خرد شده۲ لیوان
نعنا خرد شده۱/۲ لیوان
آب۳ لیوان
آبغوره۱/۴ پیمانه
رب گوجه ‌فرنگی۲ قاشق غذا خوری
برگ کرفس تازه و خرد شده۱ لیوان
گشنیز خرد شده۱ لیوان

خورشت کرفس

عکس خورش کرفس

دستور تهیه خورشت کرفس بسیار خوشمزه

برای شروع کار کافی است کرفس‌ها را خرد کنید و تفت دهید. همین کار را برای سبزیجات هم انجام بدهید. در ادامه پیاز را با کمی زردچوبه تفت بدید، بعد گوشت را اضافه کنید و خوب تفت بدهید. 3 لیوان آب اظافه کنید و اجازه دهید گوشت نیم پز شود. بعد کرفس و سبزیجات را اضافه کنید هم بزنید واجازه دهید گوشت کامل بپزد.
در مرحله آخر هم کافی است رب ، زعفران ، نمک و آبغوره را اضافه کنید. اجازه دهید خورشت جاافتاده و به روغن بیفتد بعد همراه پلو سرو کنید. امیدواریم تهیه این خورشت را به راحتی یاد گرفته باشید و آن را در منزل تهیه کنید.