خورش جدید

خورش جدید و بین المللی برای شش نفر

خورش جدید و بین المللی برای شش نفر

برای شما در یکی دیگر از مطالب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو نیز خورش جدید و بین المللی برای شش نفر را منتشر کردیم شما می توانید با خواندن این مطلب یکی از خورش های فوق العاده خوشمزه خارجی را در منزل تهیه کنید. در زمان گذشته بعد از رفتن مسافرت افراد به کشور و استان های مختلف غذا های بومی آن ها فراگیر می شود و بسیاری از غذا های خوشمزه دستور تهیه آن ها پنهان بود اما با گسترش اینترنت شما در خانه می توانید یکی از غذا های معروف یک کشور که در قاره دیگر قرار دارد را درست کنید ما در اینجا برای شما طرز تهیه خورش جدید مغربی را قرار دادیم این خورش که با سبزیجات درست می شود بسیار طعم و مزه فوق العاده ای دارد و شما می توانید آن را در منزل به راحتی تهیه کنید. ما دستور این خورش برای شش نفر به شما در ادامه این پست از سایت نازشو آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه خورش جدید و مغربی

یک قاشق چای خوری پودر زیره
یک قاشق چای خوری پودر دارچین
یک دوم قاشق چای خوری پودر زنجبیل
یک قاشق چای خوری نمک تصفیه شده
یک قاشق غذا خوری نشاسته ذرت
یک چهارم قاشق چای خوری پودر جوز هندی
یک چهارم قاشق چای خوری پودر زردچوبه
یک چهارم قاشق چای خوری پودر میخک
یک قاشق غذا خوری کره
یک فنجان عدس پخته
یک هشتم قاشق چای خوری پودر کاری
یک عدد پیاز خرد شده
۴۰۰ گرم آب سبزیجات
یک قاشق چای خوری فلفل سیاه
دو فنجان کلم بروکلی خرد شده
۴۰۰ گرم نخود پخته
۳ عدد سیب زمینی بزرگ پوست کنده و خرد شده
۴ عدد هویچ خرد شده
۴۰۰ گرم گوجه فرنگی خرد شده
۳ عدد سیب زمینی شیرین پست کنده و خرد شده در صورت تمایل
یک دوم فنجان برگه زرد آلو خرد شده
یک قاشق غذا خوری عسل

خورش جدید مراکشی
طرز تهیه خورش جدید

برای شروع کار تهیه این خورش سبزیجات خارجی شما باید در یک کاسه بزرگ پودر دارچین، زیره، نمک، زنجبیل، میخک، جوز هندی، زردچوبه و کاری را با هم مخلوط کن؛ کره را در یک ظرف بزرگ روی حرارت متوسط اجاق آب کن و پیاز ها را برای ۵ تا ۱۰ دقیقه درون آن تفت بده تا کمی نرم و طلایی رنگ شود سپس کلم بروکلی و مخلوط ادویه را اضافه کرده و برای ۲ دقیقه دیگر به هم بزن تا پخته شوند؛ آب سبزیجات را درون ظرف بریز، نخود، گوجه فرنگی، سیب زمینی، هویج، عدس، برگه زرد آلو و عسل را اضافه کرده و با فلفل سیاه مزه دار کن. حرارت را بالا ببر تا مخلوط به جوش بیاید سپس حرارت را پایین آورده و در ظرف را روی آن قرار بده تا برای ۳۰ دقیقه آرام بپزد؛

نشاسته ذرت را در یک قاشق غذا خوری آب حل کن و به خورش مراکشی اضافه کن تا برای ۵ دقیقه دیگر بپزد. خوراک سبزیجات مراکشی آماده سرو شدن است. آن را می توانی مانند مردم بومی مراکش همراه نان داغ یا با توجه به ذائقه ایرانی با پلو سرو کنی. آماده سازی این خوراک مراکشی لذیذ ۳۰ دقیقه، پخت آن ۴۰ دقیقه و در کل یک ساعت و ۱۰ دقیقه زمان می برد. امیدوارم این خورش باب میل شما بوده باشد و مزه آن راضی بوده باشید نظرات خود را درباره این خورش حتما برای ما در بخش دیدگاه بنویسید.