خورش ریواس

خورش ریواس خانگی بسیار خوش طعم و مزه

خورش ریواس خانگی بسیار خوش طعم و مزه

بخاطر خواص بسیار زیاد ریواس بسیاری با خورش ریواس آشنا شدند و بعد تست آن متوجه طعم بسیار خوب آن شده اند که چقدر خوشمزه است. اما گر تا بحال خود آن را تهیه نکردید پیشنهاد می کند دستور تهیه این خورشت بسیار خوش طعم و مزه را در این مطلب از وب سایت نازشو بخوانید. ما برای شما در اینجا آموزش درست کردن این خورش را برای چهار نفر آموزش می دهیم.و شما با کمک این پست آموزشی به راحتی در خانه می توانید یک غذای فوق العاده درست کنید. در ادامه شما با مواد لازم که برای 4 نفر کافی می باشد آشنا می شوید. در صورت اینکه می خواهید برای افراد بیشتری این غذا تهیه کنید مواد اولیه بیشتری نسبت به مقدار گفته شده در این مطلب نیاز دارید.

مواد لازم برای تهیه خورش ریواس خانگی بسیار خوشمزه

گوشت بدون استخوان نیم کیلوگرم
جعفری تازه؛ 250 گرم
نعنا تازه؛ 150  گرم
پیاز دو عدد متوسط
روغن، نمکک و فلفل؛ به میزان لازم
شکر 2 تا 3 قاشق سوپخوری
ریواس 1 کیلوگرم

خورش ریواس

طرز تهیه خورش ریواس خانگی بسیار خوش طعم و مزه

برای آغاز کار شما باید پیازها را پوست کنده، بعد از شستن ریز خرد کنید. سپس در یک قابلمه مناسب مقداری روغن بریزید و رو شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. پس از آن، پیاز را اضافه کنید و تفت دهید تا طلایی رنگ شود. گوشت را بشویید و به صورت قیمه ای خرد کنید، سپس به پیاز داغ اضافه کرده، همراه با آن تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند. حالا ۲ تا ۳ لیوان آب جوش به مخلوط گوشت و پیاز اضافه کنید، در ظرف را بگذارید و تا پخت کامل گوشت روی حرارت متوسط اجاق گاز صبر کنید. در این فاصله ریواس ها را پوست کنده، بعد از شستن به قطعات ۳ سانتی متری یا به اندازه ۲بند انگشت خرد کنید. از طرفی دیگر نعنا و جعفری تازه را نیز پاک کرده، بعد از شستن، ریز خرد کنید. حالا در یک تابه کوچک، مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس نعنا و جعفری خرد شده را داخل روغن بریزید و تفت دهید.
نکته: مقدار نعنا نباید خیلی زیاد باشد زیرا باعث تلخ شدن خورش می شود.

خورش ریواس

در ادامه بعد از آن که گوشت پخت، ابتدا نعنا و جعفری سرخ شده را اضافه کنید و ۱۰ دقیقه حرارت دهید. بعد از آن ریواس را همراه شکر، نمک و فلفل اضافه کنید و ۱۰ دقیقه دیگر حرارت دهید. زمان جوشیدن خورش بعد از اضافه کردن ریواس نباید زیاد باشد زیرا ریواس به سرعت له می شود. با توجه به این که ریواس طعم ترشی دارد، اگر خورش را با همین میزان ترشی دوست دارید، لازم نیست شکر اضافه کنید. امیدواریم از آماده کردن این خورشت لذت برده باشید.