سفر به گرجستان

دانستنی های جالب درباره سفر به گرجستان

سفر به گرجستان

در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو برای شما مطلبی درباره دانستنی های جالب درباره سفر به گرجستان را گردهم آوردیم. برای دوستانی که علاقه مند به سفر به گرجستان هستند. در سال گذشته ایرانیان بسیار به گرجستان سفر می کنند و یکی از دلایل که مردم ایران علاقه زیادی به سفر به این کشور دارند نزدیک بودند به ایران و تاریخ یکی در زمان های قدیم است. حال برای اینکه به گرجستان بروید باید اطلاعاتی هم در مورد این کشور بدانید وقتی فردی از یک شهر به شهر دیگر در کشورش میرود به مشکل می خورد حال چه برسد به یک کشور بیگانه که حتی زبان و فرهنگشان فرق می کند. بر اساس همین موضوع ما تصمیم گرفتیم مطلبی که بتواند به تمامی سوالات شما درباره گرجستان پاسخ دهد را گردآوری کردیم تا شما برای سفر به این کشور به مشکل برنخورید.

در ادامه مطلب شما با زبان گرجستانی ها ، قوانین مهم این کشور برای گردشگران ، مکان های دیدنی گرجستان ، هزینه های اقامت و غذا در گرجستان ، جمعیت گرجستان ، نحوه ای رانندگی در گرجستان ، آب و هوای گرجستان ، اختلاف ساعتی با ایران و….. در ادامه آشنا می شوید.

گرجستان

کشوری که با ایران مرز مشترک ندارد اما به ایران بسیار نزدیک است. این کشور به نسبت وسعت و جمیت بسیار از ایران کوچکتر است. گرجستان از نظر جغرافیای در آسیا در آسیای غربی قرار دارد و در اروپا جزوه اروپای شرقی محسوب می شود. این کشور از شمال با روسیه ، از غرب با دریای سیاه ، از جنوب با ارمنستان و ترکیه  و از جنوب‌شرق با جمهوری آذربایجان مرز های مشترک دارد. پایتخت گرجستان تفلیس است که بزرگترین شهر این کشور هم نیز محسوب می شود. این کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپا محسوب می شود گفتنی است که قوانین گرجستان همان قوانین اروپا است. بیشتر مردم گرجستان مسیحی نیز هستند.

زبان مردم گرجستان

مردم کشور گرجستان به زبان گرجی نیز حرف می زنند این زبان با الفبای گرجی نیز نوشته می شود که شما 14 حروف نیز می باشد. در کشور گرجستان آذری زبان و ارمنی زبان بسیار دیده می شود.

جمعیت گرجستان

همانطور که در ابتدا گفتیم این کشور از نظر جمیعت و وسعت بسیار از ایران کوچکتر است. جمعیت این کشور حدود 7 میلیون می باشد که بیشتر این جمیعت در پایتخت این کشور یعنی تفلیس ساکن هستند.

اختلاف ساعتی با ایران

گرجستان اختلاف ساعتی زیادی با ایران ندارد این کشور از نظر زمانی 30 دقیقه از ایران جلوتر است.

واحد پول گرجستان

واحد پول این کشور لاری (ლ)  (GEL) ) نیز است.

نحوه ای رانندگی در گرجستان

جهت رانندگی در گرجستان هم مثل ایران در راست است.

آب و هوای گرجستان

گرجستان در مناطق مختلف آب های گوناگون دارد  مثل در زمستان می توانید جایی در این کشور پیدا کنید که آب های خوبی داشته باشد یا در تابستان منطقه ای پیدا کنید که آب های هوای خنک خوبی داشته باشد می شود گفت بسیار شبیه به ایران است. اما گرما در این کشور بسیار کمتر از ایران است و کلان کشور گرمسیری بجز در برخی از نواحی غربی نیست. و آب هوای چهار فصل بسیار خوبی دارد.

سفر به گرجستان

رفت آمد در گرجستان

شما در گرجستان می توانید با استفاده از اتوبوس به گشت گذار بپردازید که هزینه ها چیزی حدود 12 لاری تا 25 لاری است که واقعان مقرون به صرف است همچنین برای رفت آمد های داخل شهری هم هزینه ناچیزی باید پرداخت کنید که چیزی حدود شیش تا پنج لاری می شود.

هزینه های اقامت و غذا در گرجستان

یکی دیگر از مهم ترین دلایل که باعث می شود سفر به گرجستان در میان ایرانیان رواج پیدا کند. همین موضوع است در کشور گرجستان هزینه اقامت بسیار مناسب است شما می توانید یک روز را با مبلغ 50 تا 70 لاری یک جای مناسب و خوب پیدا کنید برای اقامت و همچنین غذا های متنوع و بسیار خوشمزه گرجستان بسیار معروف است اگر کسانی را می شناسید که به این کشور سفر کردند حتمان به شما این موضوع را می گویند که غذا های گرجستانی بسیار خوشمزه و قیمت مناسبی دارد. شما می توانید حتی با 11 لاری یک غذای توپ خوشمزه پیدا کنید و بخورید.

مکان های دیدنی گرجستان

گرجستان مکان های دیدنی بسیار زیادی دارد برای همین موضوع ما یک مطلب جدا در این باره قرار خواهیم داد. اما در این مطلب چند تا از مکان های دیدنی گرجستان را به شما معرفی می کنیم. اما توضیحات تکمیلی و معرفی کامل را در مطلبی جدا قرار می دهیم که لینک آن را در این قسمت قرار خواهیم داد.

از خود شهر تفلیس پایتخت گرجستان شروع کنیم این شهر مکان قدیمی بسیار دارد و این بنا های قدیمی در کنار بنا های جدید شکل بسیار دیدنی به این شهر داده اند که دیدن آن ها خالی از لطفت نیست. دومین جای که می خواهم به شما معرفی کنم شهر باتومی شاید کمتر ایرانی باشد که به گرجستان رفته باشد و از این قسمت شهر دیدن نکرده باشد. یک شهر ساحلی گرجستان است که پر از امکانات گردشگری جذاب باحال است شما در این شهر امکانات زیادی برای تفریحی کردن دارید که انشا الله در مطلب اصلی بیشتر به آن اشاره می کنیم. فعلان این دو مکان را معرفی کردیم توضیحات کامل انشاالله تا هفته دیگر در یک مطلب مفصل و کامل قرار داده خواهد.

 

امیدوار هستیم که تا حدوی با سفر به گرجستان آشنا شده باشید چناچه سوالی دارید می توانید از طریق دیدگاه همین مطلب با ما در ارتباط باشید ما در کوتاه ترین زمان پاسخگو خواهیم بود.