درخشش هدی زین العابدین در فیلم سینمایی زالاوا

هدی زین العابدین در فیلم زالاوا

هدی زین العابدین در فیلم زالاوا

زالاوا پس از ونیز در تورنتو‌

فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری در چهل و ششمين فستیوال بین‌المللی فيلم تورنتو به نمایش در می‌آید.

این فیلم سینمایی با بازی نوید پورفرج، پوریا رحیمی‌سام و هدی زین‌العابدین به تهیه‌کنندگی روح‌الله و سمیرا برادری، پس از نمایش در بخش هفته منتقدین فستیوال فیلم ونیز در بخش Midnight Maddens فستیوال فیلم تورنتو برای کسب جایزه‌ی تماشاگران با پنج فیلم دیگر، از جمله تیتان، برنده‌ی نخل طلای کن ۲۰۲۱ به رقابت می‌پردازد.

بخش Midnight Maddens یکی از بخش‌های اصلی فستیوال تورنتو است که از سال ۱۹۸۸ و با هدف نمایش فیلم‌هایی در ژانر وحشت، فانتزی، علمی تخیلی و اکشن، پایه‌گذاری شده است. نمایش فیلم‌های این بخش نیمه‌شب آغاز می‌شود و یکی از بخش‌های جوان‌پسند و پرمخاطب فستیوال است که «زالاوا» در دومین حضور بین‌المللی خود به عنوان تنها فیلم آسیایی در این بخش به نمایش در می‌آید.

فستیوال فیلم تورنتو در كنار جشنواره ساندنس معتبرترين جشنواره فيلم آمريكاى شمالى است که ‌‌پیش از این ٨٢ فيلم انتخابى سينماى معاصر جهان و بخش كشف را اعلام كرد و در نشست خبری امروز نیز فیلم‌های بخش‌های دیگر این جشنواره را که از ١٨ تا ٢٧ شهريور/٩ تا ١٨ سپتامبر در كانادا برگزار می‌شود اعلام نمود.

«زالاوا» نخستین تجربه‌ی سینمایی ارسلان امیری در مقام کارگردان است که فیلم‌نامه‌ آن را به همراه آیدا پناهنده و تهمینه بهرام به نگارش درآورده و به ماجرای اهالی روستایی می‌پردازد که ادعا می‌کنند جن به روستایشان زده است. زالاوا در نخستین نمایش خود در جشنواره‌ فیلم فجر سی و نهم، کاندیدای دریافت ده سیمرغ و برنده‌ی سه سیمرغ در بخش‌های مختلف شد.ساعت 19و دستیار تهیه کننده: مهدیار مصطفی لو اشاره کرد.

هدی زین العابدین در فیلم زالاوا

بیوگرافی هدی زین العابدین

نوشته درخشش هدی زین العابدین در فیلم سینمایی زالاوا اولین بار در مجله اینترنتی آراس , اخبار , عکس , مدل , فناوری. پدیدار شد.