درست کردن کلوچه خانگی

درست کردن کلوچه خانگی جدید

درست کردن کلوچه خانگی جدید

در این مطلب از وب سایت تفریحی و سگرمی نازشو در خدمت شما هستیم با روش درست کردن کلوچه خانگی با طعم و شکل جدید برای شما قرار دادیم که در روز هایی که وقت آزاد دارید می توانید برای اعضای خانواده یکی عصرانه فوق العاده خوشمزه اماده کنید کلوچه خرمایی که طرفداران بسیار زیادی هم دارد روش آماده کردن آن به شکلی که ما امروز به شما آموزش می دهیم بسیار ساده و راحت است.

مواد لازم برای درست کردن کلوچه خرمایی

آرد یک کیلو
خمیر مایه یک قاشق غذاخورى
200 گرم کره
بسته خرما رطب یک
شیر ب مقدار لازم
عدد تخم مرغ یک
نمک یک قاشق چاى خورى

درست کردن کلوچه خانگی جدید

ابتدا خرما را شسته پوست ها و هسته را جدا میکنیم و داخل ماهیتابه تف میدهیم تا یک دست شود در ظرفى جدا آرد و خمیر مایه و نمک را الک میکنیم و کره باز شده به روش بن مارى را اضافه میکنیم و خوب ورز میدهیم و شیر را کم کم اضافه میکنیم تا خمیر لطیفى بدست بیاد شیر رو خیلى کم کم اضافه میکنیم تا خمیر شل نشود. بعد که خمیر یک دست شد توپ توپ هاى کوچیک چونه درست میکنیم مثل عکس ها و با وردنه باز میکنیم و از خرما داخل هر خمیر را میزنیم و پخش میکنیم و خمیر رو به شکل مثلثى از پشت میبندیم و روى هر کلوچه با شونه کوچک پلاستیکى میزنیم و با خلال دندون روى هر کلوچه ٤،٥ تا سوراخ تا ته میزنیم تا موقع پخت پف نکنه.

همه ى کلوچه ها که حاضر شد داخل سینى فر میچینیم نیاز نیس سینى چرب شود داخل فر از قبل گرم شده با دماى ١٨٠ درجه به مدت ١٥تا ٢٠ دقیقه (بسته ب نوع فر تا زمانى که روى کلوچه ها کمى قهوه اى رنگ بشه) میزاریم.کلوچه هاى شما حاضرن نوش جان. این خمیر نیاز به استراحت ندارد و بلافاصله پس از سر هم اومدن باید درست بشود

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه کلوچه مخصوص خارجی