درمان پوسته سر

درمان پوسته سر در طب سنتی

در این همین ابتدا یه چیز بگم اون اینکه درد کشیده خودش طبیب هستش این گفتم که بگم من خودم هم این مشکل داشتم. و رفتم دنبال اینکه شامپو های های گرون قیمت برای پوسته سرم بگیرم. و این کار را کردم یکی از معروف ترین شامپو ها هم گرفتم ولی وقتی استفاده کردم کمتر نشد بیشتر شد. حال خیال نکنید همه شامپو بدرد نمیخورن نه فقط دارم میگم که من جواب نگرفتم. برای همین موضوع تصمیم گرفتم برم ببینم در طب سنتی برای درمان پوسته سر چه تجویز می کنند. حال اینکه چی تجویز کردن در ادامه این مطلب از سایت نازشو می خوانیم.

اگر تو اینترنت سرچ کرده باشید دارو های گیاهی زیادی می بینید که برای درمان پوسته سر وجود دارند. اما من خود سر نرفتم دارو نگرفتم و رفتم پیش یکی از عطاری های معروف تو شهر خودمون که سابق چندین ساله تو این امور داره. و گفتم که من سرم پوسته میزنه و اون بهم یک بطری کوچیک روغن بادام تلخ و یک بسته سدر خالص بهم داد. که شما می توانید به راحتی این دو محصول را در عطاری ها تهیه کنید. قیمت دوتاشون از 6 هزار تومن بیشتر نمیشه. یعنی اینکه درمان پوسته سر فقط با شش هزار تومن از پول ارزون ترین شامپوها هم کمتر پس از نظر مالی هم جلو می افتید.

درمان پوسته سر

نحوه ای استفاده از روغن بادام تلخ و سدر برای درمان پوسته سر

برای اینکه بهترین جواب بگیرید باید روغن بادام تلخ را یک ساعت قبل از اینکه به حمام بروید روی سر خود بمالید به این صورت که مقداری از روغن را کف دست خود ریخته و بعد دو دست خود را به هم بمالید. سپس با دو دست به مو های خود بمالید. بهتر است که روغن بادام تلخ به پوست سر شما برسد.

خب نحوه ای استفاده از سدر هم در هنگام حمام کردن است به این گونه که یک قاشق غذاخوری سدر را در 200 میلی لیتر آب حل می کنید و خوب به هم میزنید. 200 میلی لیتر آب هم میشه حدود یک لیوان آب بعد اینکه خوب سدر در آب حل شد. روی سر خود بریزید دو دقیقه روی سر خود ماساژ دهید. این کار دوبار انجام دهید. شما از محول بدست آمده می توانید برای شستشوی بدن خود هم استفاده کنید. بهتر است که بعد از شستن مو خود با سدر  دیگر از شامپو استفاده نکنید. حداقل برای سه بار اولی که از این روش استفاده می کنید.

ممکن است مو های شما بعد از استفاده از سدر کمی خشک شود. که امری کاملان طبیعی است. توجه داشته باشید که این ترکیب شاید روی سر شما جواب ندهد اما این ترکیب کاملان گیاهی بوده و آسیب به موی شما نمیزند بلکه باعث پرپشتی و کاهش ریزش مو های شما هم می شود. در انتها اگر از این روش استفاده کردید و جواب گرفتید حتما برای ما کامنت بزارید. از اینکه تا انتهای این مطلب از سایت نازشو همراه ما بودید سپاس گذار هستیم. شما می توانید با اشتراک گذاری این مطلب از سایت ما حمایت کنید.