همسر جوان

در انتخاب همسر جوان به این نکات توجه کنید.

در انتخاب همسر جوان به این نکات توجه کنید.

خیلی اوقات یکی از سوال ها یا شرایطی که برای خانم ها ایجاد می شود این است که همسر جوان خوب است یا همسر جا افتاده این مسئله یا سوال شاید بسیاری از افراد که فکر ازدواج هستند باشد که هنگام ازدواج با آن روبه رو هستند و نمی توانند گفت که یکی از این نوع همسران خوب مطلق هستند خیر مثل تمام گزینه ها این انتخاب هم خوبی ها و بدی های را در بر دارد حال شما باید با تحقیق و تجربه به این نتیجه برسید که کدام فرد برای شما مناسب تر است و شرایط روحیه شما به کدام میخورد و بسیاری از موارد دیگر که بهترین راه کار می تواند مشاوره قبل از ازدواج باشد که می توانند تصمیم گیری درست را به شما نشان دهند

البته همه اینا می تواند به شما کمک کند اما تصمیم نهایی و بررسی ها و جمع بندی شما بعد از تحقیق ، مشاوره و حتی استفاده از تجربه دیگران فقط کمک کنند است پس سعی کنید تمام این گام را طی کنید تا یک انتخاب درست برای آینده خود داشته باشید. در ادامه این پست از دسته سبک زندگی همراه ما باشید.

1- ممکن از دست برخی از علاقه های شخصی خود را کنار بگذارید.


همسر جوان ممکن است شما را  به خاطر اینکه تفاوت های میان شما کمتر به نظر برسد، از بخش هایی از زندگی تان دست بکشید. شاید گمان کنید برخی علایق شما برای او جالب نیستند و به همین دلیل آنها را کنار بگذارید و به کارهایی رو بیاورید که او به انجام شان عادت دارد. شما ممکن است از علایق گروه سنی خود فاصله بگیرید و به جای معاشرت با دوستان هم سن و سال تان، با گروه دوستی او رابطه بیشتری برقرار کنید و مثل آنها رفتار کنید تا جوان تر به نظر برسید.

این موضوع کم کم به ظاهر شما هم سرایت پیدا می کند و از سبک پوشش گرفته تا جنس تفریحات تان را متحول می کند؛ تحولی که شاید در آغاز عادی به نظر برسد اما بعد از مدتی شما را از خود واقعی تان دور می کند و آزار دهنده به نظر می رسد.
بودن در کنار کسانی که از شما جوان تر و پرانرژی تر هستند، در آغاز ممکن است هیجان انگیز باشد اما یادتان نرود آدم ها بعد از مدتی زندگی هیجان انگیز، باز هم می خواهند به روزهای قبلی شان برگردند و با عادت هایشان زندگی کنند.

2- برخی اوقات شاید برای شما خسته کننده شود

یکی از موارد دیگری که در انتخاب همسر جوان شاید برای شما پیش بیاد تفاوت سنی زیاد آن هم در شرایطی که زن از مرد بزرگ تر باشد، آرام آرام فاصله میان شما را بیشتر می کند. ممکن است شمایی که چند سال از شوهرتان بزرگ تر هستید، گاهی تحمل خامی و بی تجربگی اش را نداشته باشید و از اینکه در مورد برخی از مسائل زندگی به اندازه شما نمی داند و به سرعت شما برخی چیزها را یاد نمی گیرد، آزرده شوید.

این مشکل به ویژه در سال هایی که همسر شما 02 تا 03 سالگی اش را می گذراند، آزاردهنده تر خواهد بود زیرا شما بسیاری از دغدغه ها و تفکراتی که او در این سال ها با آن سر و کله می زند را قبلا گذرانده اید و اینکه او با مسائلی دست به گریبان است که شما از آنها عبور کرده اید، گاهی ناامیدتان خواهد کرد. بعد از مدتی ممکن است شما حوصله نداشته باشید که شاهد بزرگ شدن او باشید یا آزمون و خطایش برای به دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی اش را نتوانید تحمل کنید.

3- گاهی اوقات برایش مادری می کنید


زمانی که چند سال یا چند دهه با همسرتان اختلاف سنی دارید، همیشه به یاد نخواهید داشت که شما «یک همسر» هستید، نه بیشتر و نه کمتر. چه بخواهید و چه نخواهید این تفاوت شما را به سمت مادری، پند و اندرز دادن یا مراقبت های بی دلیلی که گاهی آزار دهنده می شوند سوق می دهد. دلیل این اتفاق هم ساده است. شما اشتباهاتی که او امروز مرتکب می شود را قبلا انجام داده اید و نمی توانید بپذیرید که یک نفر به خاطر بی خبری از راه حل های ساده، راه خود را طولانی کند یا راه اشتباهی را انتخاب کند. مادری شما نه تنها به مرور از او فردی ناتوان و نابالغ می سازد، بلکه زمینه شورشی علیه شما در آینده را فراهم می کند.

4- شک به خودتان می رسد

همسر جوان ، بودن در کنار مردی که سال ها از شما جوان تر است و در اوج آمادگی جسمانی به سر می برد، شما را نسبت به خودتان دچار تردید خواهد کرد. چیزی نخواهد گذشت شما خودتان را با زنان هم سن و کوچک تر از او مقایسه کرده و با دیدن هر چروک یا افتادگی کوچک در صورت تان، از دست دادن تناسب اندام یا پیدا شدن گاه و بی گاه یک تار موی سفید در سرتان، نسبت به تناسب میان خود و او تردید کنید. شک شما نسبت به خودتان و تناسب این رابطه، به مرور شما را نسبت به او بی اعتماد خواهد کرد و حضور او در اجتماع و در کنار زنان جوان تر، از نظر شما یک تهدید تلقی خواهد شد.

شاید در زمانی که به او «بله» می گویید، نسبت به فردی که قرار است زیر یک سقف با شما زندگی کند اعتماد کامل داشته باشید، اما اگر اعتماد به خود را از دست دهید، آرام آرام به کوچک ترین رفتاری که همسرتان انجام می دهد حساس می شوید و با بی اعتمادی زندگی را برای خودتان و او سخت می کنید.

5- کنترل بیش از حد


اختلاف سنی برای شما قدرتی را به همراه می آورد که توازن رابطه شما را برهم می زند. بزرگ تر بودن اگر با نشانه هایی که به آن اشاره کردیم همراه شود، اقتداری به شما می دهد که خواسته یا ناخواسته از آن استفاده می کنید، با کمک آن به مرور به همسری کنترلگر تبدیل می شوید و مدام برای همسرتان تعیین و تکلیف می کنید. بخشی از این اقتدار از تصور ذهنی شما ناشی می شود و بخشی از آن را هم همسرتان به شما هدیه می کند. همسری که از شما کوچک تر است، گاهی اعتماد به نفسش را از دست می دهد و احساس می کند که برای انجام هر کاری باید از شما کسب تکلیف کند.

بازهم گفتنی است که این پست درباره انتخاب همسر جوان و موارد که اینجا می خوانید هرگز نمی تواند جایگزین مشاوره باشد همچنین همه ما قطع در خانواده یا دور ور خودتجربه کردیم که این افرادی همسر جوان داشته اند و زندگی بسیار خوبی هم داشتند و به مشکلی نخوردن مثال ها زیاد است ولی بازهم توصیه تحقیق ، مشورت ، مشاوره این موارد می تواند در تصمیم گیری کمک کند.

یک نظر برای “در انتخاب همسر جوان به این نکات توجه کنید.”

  1. لطفا مورد یک را بازنویسی کنید، از نظر روانی و سلیس بودن اشکال دارد،‌ دوبار دوبار از حروف اضافه استفاده کرده اید، مفعول را حذف کرده اید و …

دیدگاه ها غیر فعال است.