حلوای سیاه

دستور تهیه حلوای سیاه خانگی

برای شما در یکی دیگر از پست های سایت نازشو دستور تهیه حلوای سیاه خانگی و خوشمزه را قرار دادیم. همانطور که می دانید ما در سایت نازشو انواع دستور های مختلف حلوا را برای شما منتشر کردیم که با کلیک روی کلمه حلوا می توانید به همه آن ها دسترسی داشته باشید. اما در این پست شما می توانید طرز تهیه حلوا ی سیاه بسیار خوشمزه را در عرض چند دقیقه یاد بگیرد ما تلاش کردیم بطور ساده روش درست کردن این نوع شیرینی خوشمزه که بیشتر در اردبیل و فارس و مازندران تهیه می شود را برای شما منتشر کنیم. شما اگر نکته ای را می توانید به این مطلب آموزشی ما اضافه کنید حتما در بخش دیدگاه برای ما بنویسید. تا سایر مخاطبان این مطلب بتوانند از تجربه شما هم استفاده کنند. 

مواد لازم برای تهیه حلوا سیاه خانگی

این مقدار مواد برای شش نفر کافی می باشد.
گلاب 1/3 لیوان
پودر هل 1/4 قاشق چایخوری 
شکر 1 لیوان
آب 1 و 1/2 لیوان
زعفران آب کرده 5 قاشق غذاخوری
آرد سفید 2 لیوان
کره 50 گرم
روغن مایع 1 لیوان 

طرز تهیه  تهیه حلوای سیاه خانگی

برای آغاز به کار تهیه این حلوای بسیار خوشمزه شما باید در گام نخست ابتدا شیره حلوا باید شکر ، آب ، گلاب ، زعفران و هل را مخلوط کنید و درون قابلمه ای روی حرارت ملایم قرار دهید تا 5 دقیقه بجوشد ، روغن را نیز داخل قابلمه ای بریزید تا گرم شود ؛ آرد را 2 بار الک کنید سپس داخل ظرفی بریزید و با حرارت کم شروع به تفت دادن کنید.
آرد را انقدر تفت دهید تا رنگ ارد کرم شود. بسیار مراقب باشید ارد شما ته نگیرد ( با قاشق مرتب ارد را هم بزنید ) ؛ پس از انکه رنگ ارد کرم شد روغن داغ را به ارد اضافه کنید و خوب مخلوط نمائید تا آرد سرخ شود و رنگ آرد طلایی شود.
حرارت را کم کنید و شیره داغ ( مخلوط اب و شکر که از قبل اماده کرده اید ) را اضافه کنید ، پس از اضافه کردن همه مواد را خوب مخلوط کنید سپس کره را اضافه کنید و هم بزنید تا حلوا خودش را بگیرد و به روغن بیفتد. سپس حلوا را داغ درون ظرف بریزید و با پسته ، پودر نارگیل و … تزئین کنید.

نکته هایی که برای خوشمزه تر کردن این حلوا می تواند به شما کمک شایانی کند.

بهترین آرد برای حلوا آرد نان و بخصوص آرد سنگک میباشد ؛ میتوانید این حلوای خوشمزه را با نان شیرینی میکادو ( نان بستنی ) نیز سرو کنید ، برای این کار به همان صورت داغ روی یک لایه نان حلوا بریزید و کامل پخش کنید سپس رویش نان دیگری قرار دهید و پس از خنک شدن بصورت شیرینی برش بزنید.
اگر در زمان درست کردن حلوا درون مخلوط ارد و روغن گلوله های ریزی مشاهده کردید با رد کردن ارد از یک صافی بزرگ این مشکل برطرف خواهد شد ، میتوانید قبل از اضافه کردن ارد به روغن یک بار ارد را الک کنید تا این مشکل بوجود نیاید ؛ برای دادن رنگ بیشتر به حلوا میتوانید 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو در زمان اضافه کردن ارد به روغن بریزید ، طعم کاکائو درون حلوا مشخص نیست !

امیدواریم این مطلب مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد و توانست باشید طرز تهیه حلوای سیاه را به خوبی فراگرفته باشید.