تهیه سیب پفکی

دستور تهیه سیب پفکی در منزل

دستور تهیه سیب پفکی در منزل

اگر دنبال یک دسر خوشمزه و پاییزی هستید همراه ما در این مطلب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو باشید ما می خواهیم در این پست به شما دستور تهیه سیب پفکی در منزل را آموزش دهیم که در ادامه می توانید با روش تهیه این دسر بسیار خوشمزه آشنا شوید که مناسب این فصل هم می باشد در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم تهیه سیب پفکی در منزل

1- تخم مرغ (1عدد)
2- شیر (3/4 فنجان)
3- آرد گندم ( 1 فنجان)
4- بیکینگ پودر (1 ق چ)

5- شکر ( 1/3 فنجان و 2 ق غ)
6- دارچین ( 1ق چ)
7- نمک (1/4 ق چ)
8- روغن سرخ کردنی (2 فنجان)
9- سیب بزرگ بدون پوست و هسته ( 3 عدد)
10- سس کارامل

دستور تهیه سیب پفکی در منزل

برای شروع کار تهیه آرد، بیکینگ پودر، نمک، شکر(دو قاشق نگه دارید)، دارچین(نصف آن) را مخلوط کنید. تخم مرغ و شیر را نیز در در ظرفی خدا مخلوط کرده و سپس آن را به دیگر موادی که قبلا مخلوط کرده اید اضافه کنید. این مخلوط را حسابی هم بزنید تا مبادا گلوله های خمیر باقی بماند. شکر و دارچین باقی مانده را در ظرفی خشک با هم مخلوط کنید. روغن را در ماهیتابه ای کوچک بریزید تا سطح روغن بالا بیاید. اجازه دهید روی شعله کم داغ شود. تکه های سیب را درون مایعی که درست کرده اید فرو کنید سپس بیرون بیاورید و اجازه دهید اضافه مایع از بدنه سیب به ظرف برگردد.

تهیه سیب پفکی

وقتی روغن داغ شد، سیب ها را دونه دونه درون آن بیندازید و اجازه دهید روی آن طلایی و قهوه ای شود. بعد از خارج کردن سیب ها از روغن، آنها را روی دستمال آشپزی بگذاریدتا روغن اضافه آن خارج شود. شکر و دارچینی را که جداگانه مخلوط کرده بودید را زمانی که سیب های پفکی داغ هستند روی آنها بپاشید. این میان وعده خوشمزه را میتوانید با سس کارمل میل کنید.