دستور تهیه شیرینی برای عید

دستور تهیه شیرینی عید فوق العاده خوشمزه

دستور تهیه شیرینی عید فوق العاده خوشمزه

دیگر به ساعت های آخر سال 1397 رسیدم همه در حال خرید و آماده شدن برای عید نوروز 1398 هستند. و ما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو دستور تهیه شیرینی عید فوق العاده خوشمزه را برای شما قرار دادیم اگر نمی خواهید شیرینی های معمول عید نوروز را آماده کنید می توانید از دستور تهیه یک شیرینی جدید بسیار خوشمزه استفاده کنید که در این مطلب ما به شما آموزش می دهیم که چگونه به راحتی در منزل بتوانید یک شیرینی جدید برای پذیرایی از مهمان های عید نوروز 1398 خود آماده کنید. در ادامه همراه ما باشید تا دستور کامل تهیه یاد بگیرد و بتوانید در همین چند ساعت باقی مانده شیرینی های نوروز را خودتان در خانه به راحتی تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی عید نوروز :

وانیل نصف قاشق چایخوری
شیر یا ماست یک قاشق غذاخوری
پودر قند 2 قاشق غذاخوری
آرد ۲ تا ۲و نیم پیمانه
کره ۱۵۰ گرم
پودر نارگیل یک قاشق غذاخوری
تخم مرغ 2 عدد
بیکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
مغز پسته و مغز گردو خرد شده به میزان لازم برای مواد میانی

طرز تهیه تاتلی شانه

طرز تهیه تاتلی شانه

مواد شربت:
زعفران دم کرده غلیظ 3 قاشق
آب یک لیوان
گلاب 2 قاشق غذاخوری
شکر یک لیوان
آب لیموترش نصف قاشق غذاخوری

دستور تهیه شیرینی عید فوق العاده خوشمزه

خوب در گام نخست کار تهیه فقط کافی است ابتدا شربت را درست کنید. برای شربت همه مواد را مخلوط کرده و روی شعله میگذاریم تا قوام بیاید. سپس در مرحله بعد تخم مرغ، کره، وانیل، پودر قند و پودر نارگیل را خوب مخلوط کنید. آرد سمولینا را به همراه بیکینگ پودر روی مواد الک کنید تا خمیر یکدست و لطیفی به دست بیاید. از خمیر اندازه گردو بردارید. خمیر را باز کرده و از مواد میانی، وسط خمیر ریخته و اطراف آن را جمع کنید.

دستور تهیه شیرینی عید

تاتلی شانه

شیرینیهای آماده را داخل یه سینی یا قالب مستطیل که کمی گود باشد با کمی فاصله بچینید. بعد روی همه زرده تخم مرغ زده و یک بادام یا پسته را که به عسل آغشته کردهایم را روی آنها بگذارید. شیرینیهای آماده را در فر از قبل گرم شده با ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت 25 تا 29 دقیقه بپزید. بعد از فر خارج کنید و شربت ولرم را روی تاتلیهای داغ ریخته و بگذارید یک شب در یخچال بماند تا شربت به خورد آن برود. امیدواریم این طرز تهیه شیرینی عید هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد برای مشاهده کلی مطلب دیگر درباره تهیه شیرینی عید می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید.