دستور درست کردن راحت الحلقوم خانگی

دستور درست کردن راحت الحلقوم خانگی

برای شما در این مطلب از وب سایت نازشو دستور درست کردن راحت الحلقوم خانگی را قرار دادیم برای شما منتشر کردیم. یکی از شیرینی های ساده اما خوشمزه راحت الحلقوم است که در عین سادگی بسیاری که آن را خوردن خیال می کنند طرز تهیه آن سخت است و وقت گیر است اما اصلا اینطور نیست و برعکس انقدر ساده است که بسیار وقتی می خواهند یک شیرینی بسیار سریع کنند بی شک یکی از گزینه های آن این شیرینی می باشد چون خیلی سریع و آسان درست می شود حال در ادامه با روش درست کردن این شیرینی آشنا می شوید توصیه می کنم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و حتما یک بار تهیه راحت الحلقوم را تست کنید. بی شک از طرفداران تهیه این شیرین می شوید.

طرز تهیه راحت الحلقوم خانگی

پودر ژلاتین 1 ق غ
شکر 250 گرم
آب سرد یک و نیم پیمانه
جوهر لیمو 1/2 ق چ
روغن مایع 1 ق غ
رنگ خوراکی و اسانس هم به میزان لازم
نشاسته گندم 1/2 پیمانه سرپر
پودر نارگیل یا شکر دون درشت به میزان لازم

راحت الحلقوم

فوت و فن راحت الحلقوم

طرز تهیه راحت الحلقوم خانگی

نشاسته گندم را با آب کاملا مخلوط میکنیم تا در هم حل شوند. بعد از حل شدن نشاسته شکر را به همراه پودر ژلاتین و جوهر لیمو به آن اضافه میکنیم و هم میزنیم تا مواد با هم مخلوط شوند.مواد مخلوط شده را داخل یک قابلمه تفلون روی حرارت گاز قرار میدهیم و مدام هم میزنیم. سعی کنید از قابلمه بزرگ استفاده نکنید چون آب آن زود بخار میشود و بوی خامی نشاسته باقی میماند.اگر از اول حرارت بالا باشد مشکلی ندارد ولی اگر مواد رو به غلیظ شدن کرد باید حرارت را کم کنیم.تا کیفیت کار بهتر شود و بوی خامی نشاسته گرفته شود.قبل از غلیظ شدن مواد هم باید رنگ خوراکی و اسانس مورد دلخواهتان را اضافه کنید. وقتی هم که مواد غلیظ شدند باید به صورت پارویی و تند تند هم بزنیم .

هنگامی که غلظت کافی بدست آمد و مواد آماده شده از روی قاشق به صورت تکه تکه پایین ریخت میتوانید روغن را اضافه کنید و کاملا هم میزنیم تا به خورد مواد برود. وقتی روغن جذب شد مواد را از روی حرارت را بر میداریم. و همچنان آن را هم میزنیم تا از حرارت بیفتتد بعد از اینکه سرد شد توسط یک قیف آن را با فشار قطعه قطعه میکنیم و بعد در پودر نارگیل و یا پودر شکر میغلطانیم. دقت کنید که اگر از هر رنگ خوراکی که استفاده کردید باید اسانس همان میوه را هم تهیه کنید. امیدواریم از طرز تهیه این شیرینی را خوشمزه لذت کافی را برده باشید.