دستور تهیه غذای گیاهی خوشمزه

دستور غذای گیاهی خوشمزه و سالم

دستور غذای گیاهی خوشمزه و سالم

در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم دستور غذای گیاهی خوشمزه و سالم را به شما آموزش دهیم که بسیار مواد اولیه مفیدی در آن استفاده شده است و قرار دادن این نوع غذا در برنامه غذایی تمام ما بسیار ضرروی است و بهتر است حتی اگر علاقه ای به این نوع غذا نداریم سعی کنیم هفته یکبار تا دوبار غذا سالم را به برنامه غذایی خودمان اضافه کنیم.

چی لازم دارم:
کلم بروکلی………….1 عدد
ریحان…………1 دسته
تخم کدو…………..یک‌چهارم پیمانه
روغن زیتون………….یک‌سوم پیمانه
آبلیمو……………3 قاشق سوپخوری
سیر له کرده1…………… قاشق چایخوری
نمک………1 قاشق چایخوری
کنسرو لوبیا…………….1 قوطی
چطور بپزم:
ابتدا ساقه‌های براکلی را جدا کنید. آن‌گاه براکلی، ریحان، تخم کدو، روغن زیتون، آبلیمو، سیر و نمک را مخلوط کرده و خوب هم بزنید. اکنون پستو را همراه با لوبیا در ظرف مناسبی بریزید و هم بزنید.
خواص  بروکلی
بروکلی یکی از سبزیجات کلمی است ؛ این به کلم، کاهو، کلم پیچ، گل کلم و کلم بروکسل مرتبط است. این سبزیجات به خاطر تاثیرات سلامتی مفید خود مشهور هستند و گاهی اوقات به عنوان «سوپر سبزیجات» یاد می شوند. بروکلی غنی از مواد مغذی زیادی است، از جمله فیبر، ویتامین C، ویتامین K، آهن و پتاسیم. بروکلی نیز حاوی پروتیین بیشتری نسبت به سایر سبزیجات است. بروکلی می تواند هم خام و هم پخته مصرف شود، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که بروکلی پخته شده با بخار ملایم بیش ترین فواید سلامتی را دارد.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  غذای گیاهی خوشمزه و بین المللی