دستور پخت کاپ کیک

دستور پخت کاپ کیک دو رنگ مخصوص

دستور پخت کاپ کیک دو رنگ مخصوص

کاپ کیک های دیگر کم کم جایگزین کیک های بزرگ در خانه ها شدند و بیشتر الان خانم های خانواده علاقه دارند کاپ کیک متنوع درست کنند و ما در اینجا برای شما دستور پخت کاپ کیک دو رنگ مخصوص و خوشمزه را منتشر کردیم. شما اگر انواع کاپ کیک را تهیه کردید می توانید که کاپ کیک ها بسیار تنوع دارند و این پست آموزشی ما درباره آماده کردن کاپ کیک ساده و کاکائویی است که در کنار هم شکل بسیار زیبایی را تشکیل می دهند و همچنین مزه های آن ها با هم فوق العاده می شود پیشنهاد می کنم حتما این نوع کیک را تهیه کنید. شما می توانید حتی تا بحال کاپ ، کیک تهیه نکردید به کمک این آموزش برای اولین بار یکی از خوشمزه ترین نوع های آن را تهیه کنید. مواد لازم برای 25 عدد کاپ کیک در اندازه که مشاهده می کنید هست.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک دو رنگ مخصوص

۴ عدد سفیده تخم‌مرغ
دو پیمانه آرد کامل
گاناش ایرلندی*
یک قاشق چایخوری وانیل
آیسینگ ایرلندی*
نصف پیمانه کره
نصف قاشق چایخوری نمک
یک قاشق چایخوری بیکینگ‌پودر
۱ ¾ پیمانه شکر
۱ ۱/۴ پیمانه خامه ترش
نصف قاشق چایخوری جوش‌شیرین
۲۵۰ گرم شکلات نلخ آب شده

دستور پخت کاپ کیک دو رنگ مخصوص

در شروع کار تهیه کاپ کیک دو رنگ باید کره و تخم‌مرغ را ۳۰ دقیقه قبل از آغاز کار بیرون بگذارید. در این فاصله، کف قالب‌ های مافین را با روغن چرب کنید، سپس روی آنها آرد بپاشید و کنار بگذارید. در یک کاسه، آرد، بیکینگ‌پودر، جوش‌شیرین و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید و کنار بگذارید. فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. در یک کاسه بزرگ، کره را با هم‌زن برقی و سرعت متوسط حدود ۳۰ ثانیه هم بزنید. شکر و وانیل را اضافه کنید و خوب هم بزنید. سپس، سفیده‌های تخم‌مرغ را یکی‌یکی بریزید و در هر مرتبه حسابی هم بزنید. در این مرحله باید مخلوط آرد را به تدریج اضافه کنید و با همان سرعت متوسط هم‌زن هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند. در آخر خامه ترش یا شیر تغلیظ شده را اضافه کنید و تا زمان یکدست شدن مایه، هم بزنید.

دستور پخت کاپ کیک

در ادامه هم حدود ۲٫۵ پیمانه از مایه را داخل یک کاسه بریزید، شکلات آب شده را به آن اضافه کنید. در این مرحله باید یک طرف قالب‌ها را با مایه سفید و طرف دیگر را با مایه شکلاتی پر کنید. دوسوم قالب‌ها را پر کنید تا جا برای پف کردن کیک‌ها وجود داشته باشد. آنها را به مدت ۲۰ دقیقه در فر قرار دهید. پس از پخته شدن، ۵ دقیقه کنار بگذارید تا خنک شوند. سپس روی آنها، گاناش و آیسینگ ایرلندی بریزید و اگر دوست داشتید با پودر قهوه تزئین کنید. برای تهیه آیسینگ، یک پیمانه پودر قند، یک قاشق غذاخوری خامه و ¼ قاشق چایخوری وانیل را با یکدیگر مخلوط کنید.

برای تهیه گاناش خامه‌ای نیز نصف پیمانه خامه فرم‌گرفته، ۵۰۰ گرم شکلات تلخ و یک قاشق غذاخوری خامه نیاز دارید. خامه‌ فرم‌گرفته را داخل قابلمه روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. سپس از روی شعله بردارید، شکلات را اضافه کنید بگذارید ۵ دقیقه بماند. سپس خامه را اضافه کنید و خوب هم بزنید. آن را به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود. امیدواریم این طرز تهیه کاپ کیک هم مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد.