دسر انار مخصوص و بسیار خوشمزه

اگر شما هم به فکر درست کردن یک دسر بسیار خوشمزه و مخصوص برای شب یلدا هستید پیشنهاد می کنم این مطلب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو را از دست ندهید. ما در اینجا طرز تهیه دسر انار را برای منتشر کردیم که در ادامه می توانید با این دسر ویژه شب یلدا آشنا شوید. این چندمین پست ما در این زمینه است که در انتهای همین مطلب طرز تهیه دیگر دسر مخصوص این شب را برای شما قرار می دهیم که چناچه دنبال راه ساده تری برای تهیه دسر هستید بتوانید از آن استفاده کنید. دسر با انار که در این بخش می خواهیم خدمت شما روش درست کردن آن را توضیح دهیم سه لایه است که ما در ادامه مواد لازم برای تهیه هربخش از آن به شما معرفی می کنم و سپس سراغ تهیه آن می رویم.

مواد مورد نیاز برای لایه اول

پنیر خامه ای۱/۲ پیمانه
خامه‏ فرم گرفته۱ پیمانه
آبلیمو۱ قاشق سوپ خوری

مواد مورد نیاز برای لایه دوم

خامه‏ فرم گرفته۱ پیمانه
آب انار۱/۴ پیمانه
پنیر ماسکارپونه۱/۴ پیمانه
پودر شکر۱ قاشق سوپ خوری

مواد مورد نیاز برای لایه سوم

آب انار۱ پیمانه
پودر ژلاتین۲ قاشق سوپ خوری
گلاب۱ قاشق سوپ خوری
شکر۱/۴ پیمانه
دانه انار۲ پیمانه

روش درست کردن دسر

برای شروع کار تهیه دسر شب یلدا در آغاز کار باید لایه اول را آماده کنید. در یک کاسه  مناسب، پنیر خامه ای، خامه  فرم گرفته و آبلیمو را بریزید و مخلوط کنید. ۵ عدد لیوان آماده کنید. سپس یک چهارم آن ها را با مخلوط حاصل پر کنید. لیوان ها را داخل یخچال قرار دهید. در ادامه هم حالا لایه  وسط را آماده کنید. در یک ظرف مناسب خامه فرم گرفته را با آب انار، پنیر ماسکارپونه و پودر شکر خوب مخلوط کنید تا کرم صورتی رنگی حاصل شود. بعد از زمان ذکر شده لیوان ها را از یخچال خارج کنید و یک چهارم دیگر آن ها را با مخلوط حاصل پر کنید، سپس دوباره آن ها را داخل یخچال قرار دهید.

دسر انار

حالا نوبت لایه  سوم است. داخل قابلمه کوچکی آب انار، پودر ژلاتین و شکر بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. صبر کنید تا پودر ژلاتین کاملا حل شود. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و گلاب را اضافه کنید. صبر کنید تا مخلوط حاصل به دمای اتاق برسد. لیوان ها را از یخچال درآورید، سپس به آرامی مخلوط آب انار را روی آن ها بریزید و یک چهارم دیگر از حجم لیوان ها را پر کنید. دوباره لیوان ها را داخل یخچال قرار دهید تا لایه  ژله ای خودش را بگیرد. و در بخش نهایی وقتی لایه  ژله ای سفت شد، لیوان ها را از یخچال درآورید ، آن ها را با دانه های انار پر کرده و سپس سرو کنید. به همین راحتی توانستید یک دسر فوق العاده برای شب یلدا 98 تهیه کنید.

مطالب مرتبط