دسر بیسکویتی

دسر بیسکویتی خوشمزه با ترکیب بستنی

دسر بیسکویتی خوشمزه با ترکیب بستنی

امروز می خواهیم یک دسر بسیار خوشمزه را به شما آموزش دهیم که در آن ترکیب بسکویت و بستنی را داریم بی شک یکی از بهترین دسر ها برای فصل تابستان بستنی است. و ما در این پست می خواهیم به شما آموزش تهیه دسر بیسکویتی خوشمزه را به همراه بستنی را در قالب این پست ارائه کنیم. امیدواریم شما بتوانید با خواندن این مطلب به راحتی کار تهیه این دسر را انجام دهید. گفتنی است که ما ساده ترین روش ممکن را در این پست استفاده کردیم. و همانطور که در ادامه مشاهده می کنید مواد اولیه زیادی هم برای تهیه این دسر نیاز ندارید. اگر نمی خواهید این دسر را برای مهمانی خود تهیه کنید و فقط برای خودتان است می توانید از سس شکلاتی های آماده استفاده کنید یا اصلا این قسمت حذف کنید این دیگر بستگی به شما دارد. اما اگر می خواهید دسر شما خوشمزه تر شود حتما بطور کامل این دسر را آماده کنید.

مواد لازم برای تهیه دسر بیسکویتی

۴ لیوان بیسکویت خرد شده کاکائویی و یا معمولی
۱ بسته بستنی وانیلی
۱۲۵ گرم کره

مواد مورد نیاز بخش تهیه سس دسر

۱/۵ لیوان شیر
۱ لیوان تکه های شکلات تلخ
۱۲۵ گرم کره
۲ لیوان شکر
نصف لیوان گردو خرد شده

دسر بیسکویتی

دسر بیسکویتی خوشمزه با ترکیب بستنی

برای شروع کار شما بیسکویت های خرد شده را با کره ذوب شده مخلوط میکنیم،سپس این مخلوط را درون ظرف پیرکسی(شیشه ای) میریزیم. بستنی را به صورت تکه های کوچک میبریم و به روی مخلوط میچینیم سپس به رویش سفلون کشیده و به مدت ۲ ساعت در یخچال نگه میداریم. به همین راحتی اما بخش دیگر کار تهیه سس برای این دسر است که در طعم اصلی دسر بسیار تاثیر گذار است.

دسر بیسکویتی

برای تهیه سس شکلاتی برای این دسر شما باید کره و شکر و شیر و تکه های شکلات را درون ظرفی ریخته و روی شعله گذاشته و مرتب هم میزنیم بعد اینکه به جوش آمد به مدت ۷ دقیقه دوباره هم میزنیم سپس از روی شعله برداشته و منتظر میمانیم تا سرد شود(حین سرد شدن یکی دوبار نیز مخلوط را هم میزنیم). در آخر ظرف پیرکس را از یخچال درآورده و سس شکلاتی را بطور مساوی به رویش ریخته و میمالیم و گردو های خرد شده را به رویشان پاشیده و دوباره سفلون کشیده و به مدت ۱ ساعت در یخچال نگه میداریم.دسر را تزیین کنید و آن را میل کنید. به همین راحتی با یکی دسر های بسیار خوشمزه ای که می توانید در تمام فصل ها از جمله تابستان آماده کنید آشنا شدید.