دلمه سبزیجات

دلمه سبزیجات با طعمی متفاوت

دلمه سبزیجات با طعمی متفاوت

برای شما می خواهیم امروز طرز تهیه یک دلمه با سبزیجات آموزش دهیم. دلمه سبزیجات اصلا غذایی نیست که فقط برای گیاهخوران خوشمزه نیست بلکه برای همه دست از افراد بسیار خوشمزه است ما در این مطلب سعی کردیم بطور کامل به شما دستور تهیه این غذا را آموزش دهیم. دلمه سبزیجات که در اینجا یاد میگیرد برای هفت نفر کافی است.

مواد لازم برای تهیه دلمه سبزیجات

3/2 پیمانه لپه
چند عدد فلفل دلمه ای رنگی
4 ق س رب گوجه فرنگی
2 پیمانه سویای ریز
4-3 پیمانه سبزی دلمه (خرد شده)
2 عدد پیاز متوسط
1 عدد پیاز سفید بزرگ
2 پیمانه برنج (مدتی بخیسانید)
2 ق س آب لیمو
2 عدد گوجه فرنگی بزرگ
2 ق س شکر
نمک، فلفل و زردچوبه مقداری
2 عدد بادمجان دلمه ای متوسط
4 ق س روغن
2 عدد کدوی درشت
2 عدد سیب زمینی درشت

طرز تهیه دلمه سبزیجات با طعمی متفاوت

برای شروع کار باید همه سبزیجات را شسته و داخل آنها را خالی کنید. بعد در ادامه باید مایه داخل دلمه ها را درست کنید. یک پیاز را نگینی خرد کرده و در تابه ای مناسب با کمی روغن تفت دهید. وقتی پیاز طلایی شد، ادویه و زردچوبه را هم افزوده تفت دهید. سویای آماده را در آبکش ریخته وقتی آب آن جدا شد به تابه افزوده و بعد از چند دقیقه سرخ کردن، سبزی های خرد شده را اضافه کنید. حالا نوبت برنج خیس خورده و لپه است. وقتی همه مواد خوب سرخ شدند، با اضافه کردن رب گوجه فرنگی و آبلیمو مواد را مخلوط کنید.

دلمه سبزیجات

حرارت را خاموش کنید و تابه را از روی حرارت بردارید. وقتی مواد خنک شد، داخل سبزیجات را با مایه دلمه پر کنید. البته حواستان باشد، خیلی مواد را فشرده نریزید. حالا برای آماده کردن سس، پیاز متوسط باقیمانده را نگینی خرد کنید و در تابه ای بزرگ کمی روغن ریخته روی حرارت بگذارید. پیاز را سرخ کنید تا طلایی شود. کمی زردچوبه، فلفل و رب را اضافه کرده و تفت دهید. سبزیجاتی را که از داخل شکم آنها بیرون آورده اید در دستگاه غذاساز بریزید. این مواد را هم به تابه افزوده و هم بزنید. حالا یکی دو لیوان آب اضافه کنید. حالا نمک را هم افزوده و بگذارید بپزد. بعد از کمی جوشیدن سس، حرارت را کم کنید. دلمه ها را به تابه افزوده و بگذارید حدود یک تا یک ساعت و نیم بپزند.