دلمه مرغ طرز تهیه

دلمه مرغ طرز تهیه ساده و آسان

دلمه مرغ طرز تهیه ساده و آسان

در این دستور آشپزی وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم برای شما دلمه مرغ خوشمزه را به شما آموزش دهیم. دلمه مرغ یک غذای ساده اما در عین حال بسیار خوشمزه است. که ما به شما یاد خواهیم داد که چگونه آن را برای دو نفر تهیه کنید. یادگیری این غذا به شما می تواند بسیار کمک کند تا در مواقع ای که نمی دانید چه غذایی آماده کنید از دستور استفاده کنید و یک غذای فوق خوش طعم درست کنید در ادامه با مواد اولیه و چگونگی تهیه این غذا با مرغ آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه دلمه مرغ

سیب زمینی بزرگ 2 عدد

پنیر صبحانه کم چرب 125 گرم

سینه مرغ بدون استخوان کبابی یا گریل شده 125 گرم

پیازچه 2 عدد

نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهی دلمه مرغ

برای شروع کار تهیه ابتدا پوست سیب زمینی‌ ها را تمیز شسته و با دستمال نخی تمیزی خشک کنید. تمام سطح سیب زمینی‌ها را با چنگال سوراخ کنید و آن‌ها را به مدت ۵۰ دقیقه در فری که از قبل روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم شده، قرار دهید تا پخته و نرم شوند. (در صورت استفاده از مایکروفر، از درجه زیاد آن با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت ۱۵-۱۲ دقیقه استفاده کنید.) سینه مرغ کبابی را به صورت نگینی خرد کرده، پیازچه را به صورت خلالی نازک خرد کنید و سپس مخلوط مرغ و پیازچه را در کاسه‌ای بریزید.

دلمه مرغ طرز تهیه

در ادامه پنیر کم چرب را به مخلوط مرغ و پیازچه داخل کاسه اضافه کرده و خوب هم بزنید. با یک چاقو دو برش عمود بر هم روی سیب زمینی‌ها ایجاد کنید تا کمی از هم باز شوند، سپس داخل آن را با مخلوط مرغ و پنیر و پیازچه پر کنید و روی آن فلفل بپاشید. به همین راحتی یک شام خوشمزه و جدید را درست کردید.