بارش کم پاییز 96

دلیل بارش کم پاییز 96 چه بود؟

بارش کم پاییز 96

به گزارش نازشو امسال یکی از مسائلی که باعث تعجب مردم شده است بارش کم پاییز 96 بوده است. در سال گذشته روز های بارانی بسیار زیادی را در ایران شاهده بودیم همچنین شدت و حجم بارش های بسیار زیاده بوده اما بارش کم پاییز 96 به علت است این موضوع عنوان یکی دیگر از مطالب سایت نازشو می باشد که در ادامه آن را بررسی می کنیم. برای فهمیدن دلیل بارش کم پاییز 96 سراغ یکی از کارشناسان هوا شناسی رفته ایم تا پاسخ این سوال را نیز بیابیم و ببینم دلیل این موضوع چه بوده است آیا این روند خطرناک است و مقدمه خشکسالی های طولانی است و چند مسئله دیگر که شاید با دانستن این مطلب بتوانید پاسخ سوالی که این روز بسیار زیاد شده است را بدهید تا شایعه سازان کمتر از خود اطلاعات غلط بدهند و هرکس یک دلیلی بی ربط را به موضوع بارش کم پاییز 96 ارتباط دهد. ما برای اینکه موضوع کاملا روشن و شفاف بیان شود مصاحبه مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هوا شناسی را نیز برای شما عزیزان گرامی بازدید کننده از سایت نازشو قرار دادیم تا علت علمی این موضوع را بدانید همچنین در ادامه متوجه خواهید شد که بارش کم در سال 96 ادامه دار خواهد بود یا خیر همه این ها را در ادامه متوجه خواهید شد پس ما را تا پایان همراهی کنید.

مدیر کل پیش‌ بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اینگونه به این سوال مهم سال 96 پاسخ داد : الگوی جوی در فصل تابستان، به گونه‌ای است که در جوهای بالا یک واچرخند جنب حاره‌ای در خاورمیانه حاکم است و شرایط صعود را از جو می‌گیرد و شرایط فرونشینی حاکم می‌شود. این شرایط فرصت شکل‌گیری ابر و سامانه بارشی را می‌گیرد.

همچنین این کارشناس در ادامه گفت : واچرخندی که روی کشور عربستان و جنوب ایران شکل گرفته است مانع ایجاد سامانه بارشی می‌شود. اگرچه این پدیده به طور معمول در فصل پاییز ضعیف می‌شود اما در پاییز امسال واچرخند جنب حاره ‌ی قویتر از حد نرمال و میانگین بلندمدت بود و طبیعتا در این شرایط نفوذ سامانه‌ های بارشی به کشور کمتر رخ می‌دهد.

اما سوال مهم دیگر این است که این روند کم بارشی 96 ادامه دارد.

اما این مدیر کل در ادامه اینگونه درباره ادامه این روند بارش کم در زمستان 96 صحبت کرد : بر اساس گزارش مرکز اقلیم‌ شناسی کشور در مرکز و شمال غرب کشور طی ماه‌های آذر و دی ۹۶، شرایط کم‌بارشی حاکم خواهد بود همچنین برای ماه‌های آذر، دی و بهمن برای جنوب شرق، مرکز و جنوب کشور شرایط کم‌بارشی پیش‌بینی می‌شود و مقادیر بارشی کمتر از حد نرمال خواهد بود.

در پایان امیدواریم که توانسته باشید جواب علمی این موضوع را متوجه شده باشید و در مواجعه با این سوال بتوانید پاسخ علمی به این موضوع بدهید. نظرات خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید. با تشکر از شما بابت همراهی تا انتهای مطلب دلیل بارش کم پاییز 96 اگر دوست داشتید از طریق دکمه های اشتراک گذاری می توانید مطلب را برای دوستان خود نیز ارسال نمایید.