جویدن آدامس در شب

دلیل بد بودن جویدن آدامس در شب

دلیل بد بودن جویدن آدامس در شب

در این مطلب از سایت نازشو دلیل اینکه می گویند جویدن آدامس در شب خوب نیست را برای شما قرار دادیم شاید بسیار برای شما پیش آماده که شب در حال جویدن آدامس بودید که بزرگتری به شما گفته که جویدن آدامس در شب خوب نیست و شاید دلیل علمی هم نداشته و از قبل بزرگتر های او به او آموخته بودند که جویدن آدامس در شب خوب نیست اما امروز برای شما دلیل علمی این موضوع را قرار دادیم که چرا این همه آدم های قدیمی میگن آدمس در شب استفاده نکنید. در کل استفاده از آدامس مضرات و خواص دارد که ما در مطلبی جدا خواص و مضرات آدامس جویدن برای شما قرار دادیم که شما می توانید از آن استفاده کنید و خواص و فواید درباره جویدن آدامس را بدانید. اما برسیم سر موضوع اصلی درباره دلیل علمی اینکه نباید آدامش در شب بجویم.

جویدن آدامس در شب

چرا شب نباید آدامس  بجوید. جویدن آدامس جذب کلسیم را کاهش می دهد و موجب پوکی استخوان می شود از آنجایی که جذب کلسیم در شب بیشتر از روز است شب ها آدامس نجوید.

گاهی جویدن آدامس‌ های شیرین شده با برخی شیرین‌کننده‌ ها موجب بروز واکنش‌های حساسیتی در برخی افراد می‌شود‌. ضمناً محققان اعلام کرده‌اند که جویدن آدامس در بعضی افراد حساس و مستعد، موجب تحریک دستگاه گوارش می‌شود‌. به علاوه مطالعه دیگر، مؤید بالا رفتن احتمال خطر سرطان زبان در کسانی بود که آدامس‌ هایی با طعم دارچین، زیاد جویده بودند‌‌.

امیدواریم این مطلب برای کسانی که می گفتن جویدن آدامس در شب ضرری ندارد مفید بوده باشد و اگر سوال شد چرا نباید شب آدامس جوید شما می توانید دلیل عملی این موضوع را نیز بیان کنید. با اشتراک این مطلب با دوستان خود آن هم از این مطلب مفید آگاه کنید با سپاس از اینکه تا انتها همراه ما بودید.