دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو خانگی

طرز تهیه دمنوش به لیمو

بی شک یکی از دمنوش های معروف در سراسر ایران دمنوش به لیمو است. دمنوش ها در چندین سال گذشته توانستن جایگاه بسیار خوبی در خانه های ایرانی ها پیدا کنند و بسیاری بجای مصرف زیاد چای دمنوش هایی را جایگزین آن کرده اند که هم خواص بسیار خوبی دارد و هم باعث نشاط و سلامتی در آن ها می شود. اما برخی هنوز با تهیه این دمنوش ها آشنا نیستن ما برای شما در این مطلب طرز تهیه دمنوش به لیمو خانگی را منتشر کردیم و همچنین نگاه کوتاهی به خواص دمنوش به لیمو و عوارض احتمالی آن هم داشته ایم توصیه می کنم تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

طرز تهیه دمنوش به لیمو

درست کردن این دمنوش از چای درست کردن آسان تر است کافی است یک قاشق غذا خوری برگ به‌ لیمو را در آب ۸۰ درجه بریزید. ۲۰ دقیقه بعد دمنوش به‌ لیموی شما حاضر است. می‌توانید به‌لیمو را در قوری و با حرارت کم دم کنید. همچنین بهتر است که بعد از اینکه دمنوش شما کمی خنک شد به آن عسل اضافه کنید تا دمنوش بسیار خوشمزه تر و مفید تر داشته باشید. توجه کنید اضافه کردن عسل در حرارت زیاد باعث از دست رفتن خواص عسل می شود و می تواند مضر هم باشد پس حتما بگذارید کمی دمنوش شما خنک شود سپس به آن عسل اضافه کنید.

دمنوش به لیمو خانگی

اگر بخواهیم توجه کوتاهی هم درباره خواص این دمنوش داشته باشیم می توانند موارد زیر را به عنوان فواید این دمنوش نام برد.

بهبود عوارض سرماخوردگی – رفع سوءهاضمه – برطرف‌کردن سردردهای یک‌طرفه – تقویت حافظه –  رفع نفخ و جلوگیری از آن – بهبود میگرن – آرامبخشی و تسکین اعصاب
تقویت معده – رفع تپش قلب – رفع بی‌خوابی – رفع استرس و خستگی روحی – ضد آسم

دمنوش به لیمو

عوارض جانبی به‌ لیمو

مصرف به لیمو در برخی از افرادی که دچار حساسیت‌های پوستی خفیف هستند ایجاد مشکل می‌کند همچنین مبتلایان به اختلالات کلیوی باید از استفاده از این گیاه خودداری کنند؛ در مورد تاثیرات به‌لیمو در دوران بارداری و شیردهی نیز تحقیقات کافی صورت نگرفته است بنابراین زنان باردار و شیرده باید از مصرف آن پرهیز کنند.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما دوستان گرامی قرار گرفت باشد. سایت ما را به دوستان خود معرفی کنید.